erkeklerde parfümün önemi

şimdiye kadar hiç pahalı bir parfüm kullanmadım desem yeridir. hatta uzun zamandır düzenli parfüm kullanmıyorum. ama acqua di gio veya issey miyake almaya karar verdim. sizce yapayım mı. kızların olduğu bir ortamım yok. iş ev arası mekik dokuyorum. gereksiz mi sizce.

Bir kızla tanışmanın vakti belirli olmaz. O nedenle her zaman tanışacak gibi hazır ol. Tenine uygun olan kokuyu seç. Ben mesela issey miyakeyi çok severim ama benim tenle birleşince leş oluyor.

  • cok iyi yol  (01.01.18 12:46:46)
acqua di gio artık o kadar çok kullanılıyo ki.
sıradan bir koku.
madem paraya kıyacaksın, git bi parfümeriye eau de perfume'leri (edp) dene.
chanel, yves saint lauren, givenchy, hermes gibi markaların birçok farklı parfümü var. mutlaka hoşuna gidecek birşey bulursun. ama çok popüler kokuları ben kullanmıyorum açıkcası. koku biraz da seni temsil eden bir şey olduğu için, 400 500 lira bayılıp sıradanlaşmak istemiyorum.
  • rentts  (01.01.18 13:04:41)
Kadınım. Bir erkeğin illaki parfüm kokmasına gerek yok ama temiz olması her şeyden önemli.
Tırnakları, elleri, dişleri, saçı/sakalı, ter kokmaması benim için daha önemli.

Bir de tanımadığım bir erkekte parfüm çekici gelebilir ama sevgilim olduktan sonra ben onun kendi kokusunu burnumda hissetmek isterim parfümünü değil.
  • powerpufgirl  (01.01.18 13:17:10)
Parfüm sadece kadınların olduğu bir ortam için kullanılmaz ki. Kendiniz için kullanın. Bence parfüm önemli. Parfüm olmasa bile koku önemli yani.

  • aquarium  (01.01.18 13:45:33)
Gereksiz. Temizliğine dikkat et ter kokma yeter. Aksine kendi teninin kokusu (sevgilin olduğunda) çok daha etkileyici olur. Yoksa yüzlerce lira bayılmaya hiç gerek yok.

  • yaren  (01.01.18 14:09:43)
mesele temiz olup guzel kokmak. bunun icin o kadar para bayilmaya gerek yok.

  • neumann  (01.01.18 14:34:57)
kızların olduğu bir ortama girip girmemenle alakası yok.
kendine bakman lazım.kadın yazarların da belirttiği gibi
kişisel temizliğine önem verirsen(diş,saç,tırnak vs) bu bile yeterli olur.
ha güzel giyinmek zaten önemli onu inkar eden de yok.
parfüm olarak da ekşi'de bir başlık var ona göz gezdir,denemeler yap,ona göre al.
  • red hot chili  (01.01.18 14:59:47)
başkasi begenecek diye degil, kendini iyi hissetmek icin parfüm al. herkesin kullandigi parfümlerden kacinmaya calis. temiz koktuktan sonra nasil koktugunun önemi yok.

  • eriksatie  (01.01.18 15:00:15)
Bence erkeğin temiz olması ve parfüm kokması çok önemli. Size yakışacak, ağır kokmayacak bir parfüm olmalı. Eski erkek arkadaşımın kokusu o kadar aklıma yer etmiş ki ne zaman onun parfümüne benzer bir koku alsam o gelir aklıma.

  • beyaztenlikiz  (01.01.18 15:07:19)
Asiri pahali parfümlere gerek yok. Davidoff hot water aldim 100 liraya kulllaniyorum. Mis.

  • i m sick tired  (01.01.18 16:02:51)
Yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Kendiniz için alın, kendinize bakın ve iyi hissedin. Diğer her şey iyi olur zaten.

Ben yıllardır CK One kullanıyorum. Hafif ve temiz kokuyor, önerebilirim.
  • insan kus misali  (01.01.18 16:48:03)
Resmen "Ulen o kadar para verip alacağız ama karılar fark edecek mi, aldığımıza değsin yaneee" diye duyuru açmışsın. :) Parfüm öyle bir şey değil. Daha doğrusu, üzerine giyip kuşanacağın hiçbir şey öyle değil. Olay sende bitiyor. Sen taşıyabilirsen dikkat çeker. Ben parfüm sevmem mesela. Ama üstüme başıma bir şey alacaksam kaliteli bir şeyler alırım. Dolayısıyla parfüm alacak olsaydım gidip 7 liralık parfümlerden almazdım.

  • yirmisantim  (01.01.18 18:10:10)
gerekli mi gereksiz mi sana kalmış bir durum. ben o şekilde kokmak istediğim için issey miyake kullanmaya başlamıştım çok uzun süre evvel. sonra farklı kişiler o kokuyu benimle özdeştirdiklerinden bahsetmişlerdi olumlu bir yönde.

yalnız aklında olsun issey miyake çok kalıcı olmaz, daha ziyade yaz aylarına ve sıcak bahar günlerine uygun bir koku.
  • redlinetheturk  (01.01.18 23:57:37)
bence elbette yap. hatun çevrem yok diyorsun ama sen kendine bakmaya başlayınca kendiliğinden olacak zaten. önce kendin.

  • a man alone  (02.01.18 00:15:35)