yemek tavsiyesi

yarin aksama dogru arkadaslarim gelecek. aperatif olarak onerilere ihtiyacim var. kisir yapmayi dusundum. tum malzemeleri dogradiktan sonra dolaba koysam, onlar gelmeden 10-15 dakika once yapsam hemen siser mi?

baska neler yapabilirim sizce?

haşlanmış arpa şehriye, haşlanmış ve didiklenmiş tavuk göğsü, kornişon turşu, mısır, dereotu, yoğurt ve biraz mayonez. daha beğenmeyen çıkmadı.

  • dedim ben sana  (27.10.17 16:42:16)
kek, marketlerde satılan hazır ürünlerden tepsi şeklinde börekler ,olabilir, hazır pastalar, yine market dondurucularında bulunan mozaik pasta, un kurabiyesi

  • revi  (27.10.17 17:01:28)
bütçe ve ortam hakkında fikrim yok ama aklıma gelenleri sıralayayım:
-kısır olur bence,
-sosisleri yufkaya yatayda dizip rulo yapıp 2 cm kalınlığında kesip kızartmak/fırınlamak, kürdana batırılabilir.
-yakında fırın varsa ekmek hamuru alıp z.yağı, sarımsak, peynir (+zeytin veya kurutulmuş domates) ile harmanlayıp mini ekmek topları olabilir.
-old but gold sigara böreği
-patates püresini top yapıp susam, çörekotu, peynir vs. ile bulamak
-köz kırmızı biber konservesinden biberler içine peynir(labne/beyaz) koyup rulo yapıp kürdanlamak
-tavukları parmak doğrayıp yumurta+paneleyip kızartmak (önceden yapılıp son saniye ısıtılabilir.
-hazır ekmek hamurundan mini pizzalar olabilir.
-roka salatası veya makarna salatası veya patates salatası olabilir.
-havuçlu yoğurtlu veya köz patlıcanlı yoğurtlu meze olabilir.
-peynir topu, çeri domates, 1 yaprak fesleğen üçlemesi kürdana takılabilir.
ve daha bir sürü şey...
  • ruz  (27.10.17 17:03:09)
dondurulmus pattisleri baharatlayip yaglayip firinlama
yogurtlu havuc seysi
sosis kizartmasi
bira tabagi gibi oldu
cips ve banmalik yogurtlu seyler
hazir mini borek
guzel degisikli ekmek uzeri cemen/yogurt/zeytin ezmesi
  • jimicik  (27.10.17 17:08:45 ~ 17:09:48)
mercimek köftesi (düşünüldüğü kadar zor değil bence)
patates salatası
yoğurtlu dereotlu makarna (minik kaselere pay edip servis edilebilir.)
  • gunesibekleyen  (27.10.17 17:26:32)
Fırında kaşarlı mantar
Domates soslu ya da yoğurtlu karışık kızartma
Milföy hamurundan börek
Mücver
Nohut, siyah fasulye ya da başka herhangi bir baklagil salatası
  • ms brownstone  (27.10.17 19:30:51)