yurtdışında telefonu ve sim kartı değiştirme / bankacılık işlemleri

yurtdışında kendime yeni bir telefon alsam, sim kartımı buna taksam bütün mobil bankacılık işlemlerini kaybedeceğim. sırf bu yüzden telefonu değiştiremiyorum. sim blokeyi de sanırım sadece şubeye gidip kaldırtabiliyoruz. bunun başka bir çözümü var mı? bu işlemler telefonla halloluyor mu? yoksa birisine vekalet mi vermek gerekir? çözüm önerilerine şimdiden şukela.

teşekkürler.

Sim bloke sim kartla ilgili. Telefon değişebilirsiniz

Bazı bankalar sim bloku telefondan kaldırabiliyor
  • efruz  (16.08.17 23:48:09)
ben vekalet de verdim yine halledemedim (yapikredi).

  • eksimtrak  (17.08.17 10:46:57)
20 euroluk bir telefon aldım ben. Türkiye sim kartım sıkıntısız çalışıyor. Başka telefonlarda da denemiştim. Kodları sıkıntısız alıyorum

  • burya  (17.08.17 11:25:56)
şimdi benim kafam biraz karştı. benim sim kartım var, sim kartım kayıp değil. sadece yeni telefon alacağım ve mevcut sim kartımı ona geçireceğim. yine banka sistemleri kitlenir mi?

efruz'un verdiği cevap mantıklı geldi. sim bloke sorununu 4.5G için sim kart değiştirdiğimiz zaman yaşamıştık. bu durumda ben sim kart değiştirmiyorum sadece telefon değiştiriyorum. yine de bloke olur mu dersiniz?
  • diskbudur  (17.08.17 15:05:25)
sim değişmedikçe sorun olmaz.

  • volkann  (17.08.17 15:30:04)