donmuş somon nasıl marine edilir?

bugün ikea'dan dondurulmuş somon alacağım.
somonu pazartesi akşamı işten gelince misafirlere fırında pişireceğim.
ancak misafirlerle hemen hemen aynı anda eve gireceğiz. buzunu çözmek ve marine etmek için en fazla yarım saatim olur.
-18 buzluktan buzdolabına indirdikten sonra buzdolabında ne kadar bozulmadan bekler? bu geceden buzdolabına indirsem yarın akşama kadar bozulur mu?
marine sosunda en fazla kaç saat bekler? bu geceden yatırsam çok mu gelir?
bu gece misafir ağırlanacak yerde kalmayacağım onun için sabahtan indirme şansım da yok :(

sabah işe giderken buzluktan dolabın aşağısına indirin. marina da o zaman tutarsınız. yarım saat 1 saat hayli hayli yeter

  • oscar  (11.06.17 13:20:33)
bu gece misafir ağırlanacak yerde kalmayacağım onun için sabahtan indirme şansım da yok :(

  • la lykia  (11.06.17 13:33:13)
yani akşamdan indirseniz de dolapta durdugu sürece sorun olmaz. 1 gün kalacak ve de dolapta. eğer dolabınızın derecesi var ise alt derecesini düşürün. bir sorun olmaz 1 günde

  • oscar  (11.06.17 13:39:07)