Erkeklerin oyuncak kuzu yapmasını yadırgamak

Merhabalar

Dün şirketteki bir kız arkadaşım, öğle aralarında toplantı odasında birkaç kadınla birlikte kuzu yaptıklarını söylediler.

tuhafiyem.com

Böyle bir şey ve bu benim çok hoşuma gitti. Ben de yapmak istediğimi söyledim. Ama çevremdeki insanlar garip bir şekilde, "erkek adam"a yakıştıramıyor örgü örmeyi.

Ne var ki bunda? Öğrenmek istiyorum sadece. Bir kere yapabilirsem ne ala. Yapamazsam da denemiş olurum.

mallık yapmışlari gayet güzel. kesinlikle denemelisin bence, hiçbirşey yok bunda.

  • eindaclub  (25.04.17 10:39:30)
Yap kardeşim ben seni destekliyorum. Toplumun dayattıgı kadın-erkek rollerine sen ben karşı cikmazsak kim cikacak. Bugüm erkek adam örgü örüyor diye laf edenler yarın 'trafikte kadın sürücünün ne isi var.' der. Sen boşver başkalarinin ne dedigini. Hem iki geyik yaparsin işte.

  • chitosan  (25.04.17 10:40:44)
Erkek adam atom parcalar, ne bileyim bazen yeni gezegen kesfeder. En kotumuz bile sporda madalyalar kazanir, tum hemcinslerimin edebiyattaki basarisina deginmedim bile. yada en azindan aslan belgesli izleyip "lan geyigi nasil yedi munakoyim de", sana hic yakistiramadim.

saka bi yana diledigini yap, kimseyi takma. Ilerde cocuklarina hayallerindeki oyuncaklari yapabilmeyi ogrenmis olursun, kotu mu.
  • emrahday  (25.04.17 10:43:33 ~ 10:44:28)
Örgü ören erkeklere kızlar teklif ediyomuş

artmag.saatchigallery.com
  • shi aila  (25.04.17 10:50:03)
inadina yap!

fotodaki gibi olursa ben alirim 2 tane:)
  • jimicik  (25.04.17 10:53:25)
bir hemcinsin olaran cinsiyet rolümüzün çok dışına çıkmamayı doğru buluyorum. erkek-kadın rolleri çok iç içe girmemeli (işin özgürlük boyutu ayrı tabi). insan ilişkilerindeki tadı/heyecanı azaltıyor bu durum.
soruna makro baktım biraz. bence sen farklı bir uğraşı bul.

  • yons  (25.04.17 10:55:25)
sen haklısın, işyerindeki arkadaşın açıkça mallık etmiş.

  • babilbaligi  (25.04.17 10:59:24)
ya milletin ağzı torba değil ki büzesin.
takıl kafana göre bilader.

  • supermatik  (25.04.17 11:00:06)
Buradaki üç beş kişinin gazına gelme derim :))

  • kaderimse np  (25.04.17 11:05:41)
istiyorsan tabii ki yap, neden yapmayasın? ama oyuncak kuzu örmek bence hangi cinsiyet yaparsa yapsın tuhaf bir eylem :)

  • fragile lady  (25.04.17 11:10:20)
Ben de etamine merak salmistim.pixel pixel islemek cok zevkliydi. Annem komsulara benim yaptığımı soyleyememisti. Bu da bir animdir.
Baska alanlarda karizmani konuşturabiliyorsan bu bir ilginclik olarak kalır ama siradan bir tipsen tasak gecerler kardes. Bence en azindan anlatma kimseye. Tasakli bir mudurun tweetyli kravat takmasi gibi dusun. Sen takarsan tasak geçerler o takarsa ne cool adam olur.

  • hasantoprak  (25.04.17 11:30:03)
yukarıdaki yazan arkadaşlara katiliyorum.
benim dayım örgü örüyor. yengemle karşılıklı, elleri de tutuyor birbirini. biri kazağın önünü, diğeri arkasını, biri bir kolu biri diğer kolu .. . bize geldiklerinde 2 günde bana kazak örüp giderler.
bebeğimin yeleğini, hırkasını da dayım ordu. üstelik seçtiği modeller, kesimi, seçtiği renkler diğer hediye gelenlerden çok daha şık ve modern. gören herkes hazir satın alıyorum zannetti.
eniştem de örgü örerdi.

bizim ailenin erkekleri seviyor. yilalrdir da oruyor. ayrica karadeniz yoresinde bir yerde 6 sisle corap oren erkekler de vardi... kisacasi garipseyenleri takmayin siz.
size de tavsiye ederim.orgu rahatlatır. biraz da yetenek işi sanırım? ben bir türlü beceremiyorum.
  • strawberry first  (25.04.17 11:33:48)
Bu örgünün adı amigurumi ortadaki beyaz kısım da nohut modeli, youtube'da milyon tane video var istiyorsan evde takıl. Kimseye bana öğret demek zorunda değilsin.

  • ave maria  (25.04.17 11:37:43)
Birilerinin garipsemesi seni incitecekse en azindan gizli yap, işyerinde yapma mesela. Cunku garipseyenler olacaktir. Ama mühim degil diyorsan sorun yok. Herkesin ne dedigini dusunursek ohoo. Kuzu örmenin her cinsiyet icin tuhaf oldugunu soyleyen de olmuş mesela bak yukarıda. Bir seyler birilerine hep tuhaf gelecek. O yuzden baskalarinin yaninda yaparsin yapmazsin bilemeyiz ama madem içinden gelmiş en azindan ögren.

  • aquarium  (25.04.17 11:40:55)
Böyle malca kafalarla muhatap olma panpa. Afedersinde ama sallıyorum bir celebrity erkek yapıyor olsa ağzına düşerler.

Ben erkeğim, açma da yaparım, poğaçada, bulaşıkta yıkarım, çamaşırda, örgüde örerim istesem. Bana laf söyleyenle de muhatap olmam.

O kafa sonra "erkek adam" diye magandanın biriyle beraber oluyo. Beklentisi o hatta.
  • kurnaz  (25.04.17 12:09:13)
Bence onlar seni öğle arası günahkar muhabbetlerine katmak istemiyorlar. Kuzu bahane panpa.

  • manuel mandalina  (25.04.17 12:49:49)
oyuncak ayı, köpek, kedi falan anlarım da, kuzu nedir abi ya adsfsdfsaasd.

bunu erkek, kadın kim yaparsa yapsın çok garip bence. resme bakıp bakıp gülüyorum ya ahahaahaa
  • t joe  (25.04.17 12:56:43)
Ortalamadan sapmanın bir bedeli var. Kaldırabileceksen yap, yoksa zorlama.

  • arnold schwarzeneger  (25.04.17 12:59:54)
Onunla birlikte sunum da yapmaya kalkmassan sorun yok. Orebilirsin.

  • stavro  (25.04.17 13:23:52)
Valla benim dayım kek falan yapıp bir de komşulara dağıtıyor:)

Özgüvenin sağlam ise istediğini yap geç, "elalem ne der"e bakma.
  • peggy  (25.04.17 13:49:27)