duyuruda bildiginiz nicklere mi cevap yazıyorsunuz

kardesımın eksisozluk hesabından soru soruyorum bazen ne zaman yazsam cevap gelmıyor, burdan yazınca bırılerı saolsun cevaplıyor genelde

gerci artık bende kullanıcıları bılıyorum az cok, tek tek olmasa da. arada tartıstıklarımda oluyor ama genelde herkese karsı pozıtıfım, cok sey ogrendıgım oluyor buradan (cok sacma sapan yorum okuyup bu salak sonsuza kadar sussa ya dedıgımde tabi)

neyse soru şu nicki tanıdık gelenlere mı yazıyorsunuz genelde yoksa onunuze gelene bın tekme mı?

Yo nicke bakmadan cevaplıyorum ben.

  • cabiday  (05.01.17 22:23:48)
Nicke bakıyorum, daha önceden tartıstıgım biriyse cevap vermiyorum.

  • basubadelmevt  (05.01.17 22:25:08)
Faydalı olabileceğime inandığım bir konu görürsem kim olduğuna bakmaksızın yaziyorum.

  • md11  (05.01.17 22:25:19)
nicke bakmıyorum bile.

  • cemallamec  (05.01.17 22:28:33)
bence sorunun kolaylığına göre cevap geliyor. mesela yemek tarifi sorsan bilenler hemen üşüşüp veriyor cevabı. ama bazen sağlık konuları olsun, engin bilgi gerektiren konular olsun pek yanaşmıyor kimse.

birde şurda en sevdiğiniz özelliğiniz nedir diye sor 20'yi geçgin cevap gelir eminim. kendini anlatmayı seven bi güruh.
  • for day to break  (05.01.17 22:30:12)
nayn, bi fikrim varsa yazıyorum.

  • pamuk helvalar cebe  (05.01.17 22:30:37)
hiç bakmadan cevap veriyorum.

  • m e b  (05.01.17 22:30:58)
Sözlük hesabından sorarken duyuruyu internet kullanıcılarına açmayı unutuyor olabilir misin?

  • kiss my irish ass  (05.01.17 22:33:28 ~ 22:34:43)
Yoo soru hakkında bilgim ya da fikrim varsa yanıtlıyorum, nickle alakası yok.

  • duyond  (05.01.17 22:37:03)
2 kişi var mimlediğim. Yazdıklarını okumuyorum bile duyuruda. Okusam da cevaplamıyorum. Ama tahminimce duyurudaki insanların tutumu böyle o tiplere (tespitlerime göre, kendi duyurularına yapılan yorumlara göre) beyni yok fikri var derler ya heh onlardan.

  • very big cat you.  (05.01.17 22:40:43)
bildiğim nick'lere cevap yazmak değil ama şöyle bir durum var: birkaç nick var, onların hiçbir duyurusuna yazmıyorum. bazıları aynı şeyi 15 kere soruyor (ben de dahilim bu gruba) ve yazdığını boşuna yazdığını biliyorsun. bazıları ise net gerizekalı oluyor, hiçbir şekilde muhatap olmak istemiyorum. troll'leri falan geçiyorum zaten. onlara cevap verdiğim oluyor ama troll olduklarını bilerek veriyorum, faydam olsun diye değil.

bunun dışında "aa bildiğim nick, yazayım" ya da "aa bilmediğim nick, neme lazım cevap vermeyeyim şimdi" durumu olmuyor ama nasıl desem, verdiğim cevabı okuyacağını ve verdiğim cevaptan yararlanabileceğini bildiğim kişileri kendimce daha öne koyuyorum elbette. bu senin başka hesaptan girmenden ziyade, benim "bu kişiye yazdığım şey boşa gitmez" diye düşünmemle alakalı.
  • der meister  (05.01.17 22:47:09)
Nicke bakıyorum meraktan ama bildiğim bir konuysa cevap veriyorum, nikine göre ayırmam yani. Tartıştığım tipleri de hatırlamıyorum ben ya.

  • old possum  (05.01.17 22:49:33)
ben bazı nicklere yazmıyorum bilerek.

  • kurnaz  (05.01.17 22:55:32)
nicke hiç dikkat etmem. var aslında bir kaç yazılmayası tip ama ona bile dikkat etmiyorum. bildiğim bir şeyse yazarım hemen.

  • odiyus  (05.01.17 22:57:29)
of çok ergen bi genç var onun sorularını okuyorum. benim üzerinden 7-8 yıl önce geçtiğim konuları görünce bi sıkılıyorum valla.

devilred i çok gergin bulduğum için onun sorusu varsa geçerim, gerisine bakmam, cevaplayabilirsem cevaplarım
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (05.01.17 22:58:38)
Ben de nicklere genelde bakmayanlardanım. Tartıştığım insanları bile unutuyorum, belki de birkaç gün sonra sorusuna cevap veriyorumdur. Ben yapım gereği kin tutabilen biri değilim.

Burada 2-3 kişiyi tanıyorum sadece (ki onlar da sevdiğim insanlar). Diğer herkese eşit uzaklıktayım, hiç kimseye karşı bir şey hissetmiyorum.
  • köstebek kurabiye  (05.01.17 23:06:05)
nick ayırmadan elimden geldiğince yardım ederim,cevap yazarım. bazen soruya cevap yazana kadar 50 kişi en ince ayrıntısına kadar bilgilendirmiş oluyor, o zaman da benim yazmama gerek yok ki diyip geçiyorum.

  • MtKrt  (05.01.17 23:12:35)
Nick'e hiç bakmıyorum. Geçen gün bir soruda cevabı yazdıktan sonra gözüme çarptı, 'Ya bu böyle biri değildi. Troll mü acaba' diye merak edip vazgeçtim. O da kaç yılda bir kere oldu. Engellediğim hiç kimse yok. Can düşmanım olsa ve cevap vermiş olsam, sonra fark etsem 'Belki arayı ısıtırız, fena mı olur' diye silmem.

Gönül işleri, anketsel sorulara cevap vermek kolay. Herkesin ya kendisinin ya çevresinin gönül işi tecrübesi var ve bir noktaya kadar yoruma bağlı, bilgiye bağlı değil. Keza anketler de öyle. Kendini biliyorsun, dolayısıyla soru bildiğin yerden geliyor. Biri gelip de 'Elimde iyon lazeri var, potasyum sülfatla tepkimeye soksam ne olur' dese nasıl cevap vereyim; iyon lazeri görmemişim, potasyum sülfat görmemişim. Soru ne kadar çok bilgi isterse, gelen cevabın da o derece az olması ve hiç cevap gelmemesi normal.
  • aychovsky  (05.01.17 23:30:54 ~ 23:41:26)
kendi yazdığım bi eklenti ile engellediğim kişilerin cevaplarını ve duyurularını görmüyorum. o yüzden daha böyle birşeyle uğraşmadım. engelli listesinde değilse cevap veriyorum listedeyse zaten görmüyorum.

  • masa penisi  (05.01.17 23:37:19)
nicke bakıyorum.

bazı arkadaşların hayali hayatlarından gelen sorularına cevap vermiyorum örneğin.
  • Apocalypse  (05.01.17 23:53:59)
Bazilarini seciyorum cunku hem soru sorup, uzerine de ukalalik yapiyorlar. Bilgi vs. bunlara çok. Elimden geldigince islerine yarayacak sekilde herkese cevap vermeye calisiyorum.

  • evimin paspasi  (05.01.17 23:55:29)
nicke bakarım.

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (06.01.17 03:46:24)
önce soruyu okuyorum soruda sıkıntı yoksa cevaplıyorum
acayiplik sezersem nicke bakıyorum haaa troll diyorsam yazmıyorum yoksa olabilir böyle şeyler diyip bilgim dahilinde cevaplıyorum.

  • basond  (06.01.17 15:15:34)
nicke bakmam çünkü binlerce adam var hangisini aklımda tutayım. ancak duyurularda bazen görüyorum adam trollüyor belli. bir iki gözüme çarparsa unutmam sorduğu sorulara cevap vermem.

  • blue eyes white dragon  (06.01.17 15:21:45)
içeriğe ve yazma stiline göre cevap veriyorum.
Nike bakmıyorum bile, burda insan ya da gündem takip etmiyorum. Trol mrol olsa bile (ki bildiğim bişi yok kimdir nedir), çok saçma bi soru olsa bile, aklıma gelen bişi olursa yazmaya çalışıyorum ekstra bi durum olmazsa (üşenmek)

  • neynep  (06.01.17 15:25:36 ~ 15:26:01)