hayatınızda izlediğiniz en güzel film nedir?

önce kendim cevaplayayım la haine.

komedı mı korku mu dram mı yazar mısınız arkasından, izledikten sonra hayatımda izledigim en güzel film dediginiz hangisi oldu?

inception ve the prestige derim.

hayalgücü, oyunculuklar, çekimler harika.

yedekte,
the dark knight,
interstellar,
6. his,
the man from earth,
usual suspects,
shawshank redemption,
the pianist,
i am sam,
cloud atlas,
black hawk down,
layer cake,
lord of war,
misery,
hayat güzeldir,
the devils wears prada,
se7en,
law abiding citizen,
wag the dog,
body of lies,
argo,
crimson tide,
  • kurnaz  (23.11.16 19:18:17)
Harry Potter ve Sırlar Odası

  • dissendium  (23.11.16 19:19:43)
interstellar

  • zoghurt  (23.11.16 19:20:21)
cesuryürek

  • basond  (23.11.16 19:32:47)
Beni en çok etkileyen film diyeyim. (bkz: )www.imdb.com

  • old possum  (23.11.16 19:42:01)
Cinema paradiso
Amelie
once upon a time in America
Godfather I
  • turkuaz  (23.11.16 19:48:52)
the matrix. net.

  • avianthem  (23.11.16 20:23:57)
3 Idiots - Drama, Comedy
Persepolis - Animation, Drama
Relatos salvajes - Drama, Thriller
  • hümanist tabutçu  (23.11.16 20:30:20)
la haine cok guzel de... boyle de soru sorulmaz ki...

  • e haliyle  (23.11.16 20:48:49)
"En güzel" için tek bir film söylemeyi beceremedim ama Cinema Paradiso'nun çok özel yeri vardır gönlümde.

  • BuddyGuy  (23.11.16 20:55:05)
The Truman Show

  • archery  (23.11.16 21:06:46)
Cok film izlemis biri degilim. Inception, Saving private Ryan, Interstellar, the dark knight aklima gelenler.

  • stavro  (23.11.16 21:11:08)
esaretin bedeli

dram
  • hayirsiz  (23.11.16 21:15:35)
En cok izledigim film yuzuklerin efendisidir tahminimce. Ama beni en cok etkileyen film dogville. Insana olan bakis acimi degistirdi.

  • baldur2  (23.11.16 21:55:23)
2001: A Space Odyssey - bilim kurgu

İlk izlediğimde ağzım açık kaldı; hipnotize oldum. Sonraki her izleyişimde de fark ettiğim detaylar, nüanslarla felsefem değişiyor. Dahice bir film değil, kendisi dahi.
  • kaportaci mahmut  (23.11.16 22:45:34)
zor soru yav.

yerlisi var, yabancısı var, aksiyonu var, tarihi filmi var, bilim kurgusu var, gerilimi var...

yine de ne yalan söyleyeyim, soruyu görünce aklıma üç tane film geldi: schindler'in listesi, matrix ve çöpçüler kralı.

"ilk ikisi tamam da, sonuncu ne alaka?" diyebilirsiniz. şöyle diyeyim: 1977 yapımı ya bu film. o dönemin gerçeklerini ve insanların yaşantısını o kadar iyi yansıtıyor ki, hâlâ arada açar izlerim. cidden en sevdiğim türk filmi olabilir. müzikleri de harika. arzu film şimdi hepsini youtube'a hd yükledi ya, izleyip duruyorum arada.
  • avianthem  (22.12.16 23:03:16)
her film sorusuna yazdığım cevabı buraya da yazacağım: leviathan. 2014 yapımı olan, zvyagintsev'inki. izlediğim en "iyi" film mi? değil. oyunculuğuyla, senaryosuyla ve diğer yönleriyle bundan çok daha iyi filmler olduğunu biliyorum. benim izlediklerimin de bazıları leviathan'ın önüne geçecektir. benim en sevdiğim leviathan oldu ama. o filmden aldığım tadı çooook az şeyden alabilirim diye tahmin ediyorum. her şeyiyle çok çok güzeldi benim için. muhtemelen çocukluğumdan beri sibirya diye kudurduğum için. film sibirya'da da değil de murmansk taraflarında geçiyor ama olsun aynı bokun laciverdi hehe

  • der meister  (22.12.16 23:09:27)