soru windows phone'culara..

android ve ios'u es geçip bunu kullanmanızın sebebi nedir?
tesekkürler.

microsoft servislerini kullanıyorum, entegre olması iyi bi şey.

arayüzü hoşuma gitmişti, bence çok kullanışlı

uygulama olayı sıkıntılı ama mesela "istediğim" şarkıyı ücretsiz indirip dinleyebiliyorum. diğer platformlarda bu var mı bilmiyorum gerçi.

ucuzdu.

nokia'yı seviyorum bi de, telefonumu 2 metreden mermere düşürdüm hiçbir şey olmadı. 2 senedir kullanıyorum, şarjı hala 1 gün civarında gidiyor.
  • reavelyn  (20.03.16 21:57:38)
Lumia 920 telefonumu 2 küsür yıl önce 1100tl'ye aldım. O zaman aynı paraya(hatta daha pahalıya) alabileceğim androidler kötüydü, onlar o zaman için iyi dursa bile şimdi (Note2 mesela) yetersiz geliyorlar. Lumia 920'de taa o zaman olan kablosuz şarj bugün S6-S7 ile geldi büyük olaymış gibi. Lumia 920'nin kamerasında olan optik stabilizer geçen yıl S6 ve iphone 6 serisiyle geldi çok acayipmiş gibi. (Ayrıca 920'nin kamerası zamanının en iyilerindendi)

O zaman aldığım Lumia 920 LTE Advanced(4.5g) destekliyor. Note2'ler falan desteklemiyor.

Nokia telefonlar çok dayanıklı, kılıf kullanmayı cama koruyucu yapıştırmayı sevmeyen biri olarak mutluyum. Kalın ve ağır, olsun ne yükseklikten düşerse düşsün küçük çizikler dışında sıkıntı çıkarmadı.

Windows Phone'un arayüzü çok hoş geliyordu hala öyle geliyor, fakat uygulamalar ve gelişim açısından o zamanki umudum yok. Zaten bir sonraki telefonum da Android olacak. Fakat dediğim gibi, o zaman için çok iyiydi hala bile iyi. Ha mesela şimdi VR olaylarını çok merak ediyorum, WindowsPhone için pek bir şey yok. Android için müthiş içerik var. Güzel.

ios'u sevmiyorum. Boğucu geliyor nedense. Ama iphoneların kameraları çok hoşuma gidiyor mesela. Ama gidip de hiçbir telefona o kadar para vereceğimi sanmıyorum. Android'e bile 2000+ vermem. 1000 küsür iyidir.
  • rodriguez2  (20.03.16 22:11:50)
arayüzü çok hoş (bkz. eksisozluk.com). kullanımı da kolay ayrıca. bi de ucuz.

  • boshi  (21.03.16 09:34:59)
şarzı çok iyi

dayanıklı

yoğun olarak kullandığım office programları ile uyumu çok iyi, kullanımı kolay

telefonda fazla vakit geçirmemem için app.leri mümkün mertebe kısıtlı olsun bu da wp'de var diyordum ama artık bu kısıt ve yetersiz app.ler kabak tadı vermeye başladı. sırf uygulamalar için android'e geçesim var.
  • yemrem  (21.03.16 10:04:31)