kariyer sorusu

arkadaşlar merhaba.
şuan yaşım 22 ülkenin güzide okulların birinde işletme okuyorum ama henüz daha 1. sınıfım.
bu yaz da elime çok iyi bir olanak geçti ve çok güzel bir iş teklifi aldım.
satış&pazarlama işi.
direk ceo dan geldi diyebilirim.
maaş part time olmasına rağmen çok çok güzel olcak.
hatta altımda araba olma şansı bile var.
ama bir yandan da o işte çalışırsam okul banko uzucak yine. fakat devam edersem de müthiş bir kariyer olabilir.
napsam sizce
maaş min: 2000 tl olcak şekilde düşünün

Ben olsam ise girerdim. Ama ilerde yurtdisinda okumak ve belki orada kalmak niyetim varsa, okula kasardım.

  • orient blue  (04.09.15 00:42:19)
mezun olduğunda yaşından dolayı zaten dezavantajın olacağı için iş tecrübesi edinerek en azından bunu kabul edilebilir kılabilir hatta avantaja çevirebilirsin durumunu diye düşünüyorum. ben olsam işi kabul ederdim

  • yorke  (04.09.15 00:49:02)
2000 işletme birinci sınıf öğrencisine, part time için çok iyi para. ben olsam çalışırım. işletme'yi gözünde büyütme boş çok gereksiz ders var. üst dönemlerinden okuldaki bu dersleri öğren onları kasmadan halledersin. hocaları, dersler üst dönemlerden öğren o derslere ona göre önem ver. türkiye'de okul ne kadar kaliteli olursa olsun işletme part time çalışarak 4 senede bitecek bölüm. tecrübeyle sabittir.

  • günayyıl  (04.09.15 00:51:49)
Paraya ihtiyacınız çok yoksa girmeyin o işe.

Daha iyi işler yakalarsınız mutlaka.
  • innatedesire  (04.09.15 00:55:05)
daha iyisi yok. mutlaka gir o işe. 4 yıl tecrübe kazan sonra mezun ol. kimse ilerde kaç yılda okulu bitirdiğine değer vermeyecek. iş tecrübesi en mühimi. bak ben hala kaymagını yiyorum.

  • omer gibi  (04.09.15 01:22:27)
bence bu soruyu görmemiş olalım. ülkedeki işletme mezunlarının yarısı tam zamanlı çalışırken görmüyor o parayı. direkt atla, sakın kaçırma. okul da varsın altı senede bitsin, kimsenin umrunda olmaz.

tek bir ihtimal var sana aksini düşündürtebilecek, akademisyen olma hayali.
  • john lee hooker  (04.09.15 02:26:43)
kusura bakma da part time adama 2000 veren şirkette çalışsan ne çalışmasan ne .
belli ki kurumsal değil sana vadedeceği nedir niye iştahını kabarttı bu kadar
gelmişin 22ye okulunu bitir adam gibi bir notla salla bunları
  • cenkertem.afc  (04.09.15 02:38:44 ~ 02:40:17)
bence bu soruyu görmemiş olalım+1

hemen kabul et.
okulun uzarsa problem değil. belki çalışmasan da uzayacak zaten.
her şekilde işi kabul et.
  • jimjim  (04.09.15 08:51:28)
Şartlar aynı olmasa da , bende 2.sınıf'tan beri bir işletmede çalışıyorum (son sınıftayım) ,sadece vizeler ve finallerde okulda oluyorum . uzamadı şu ana kadar. Demem o ki ikisi de sorunsuz aşılabilir planlı bir kariyer planı çizersen

  • kahramanikarus  (04.09.15 08:59:01)