Yerden dondurma çubuğu toplayıp şifresini girmek

Merhaba, şu dondurma markasının 2 adet spor araba çekilişinden haberiniz vardır. Çubuklardaki şifreyle çekilişe katılım sağlanıyor falan filan... o dondurmadan topu topu 3-4 tane yemişliğim vardır ama yerde bulduğum çubukları toplayıp şifrelerini giriyorum.
Arkadaşlarımın bazıları yaptığım şeyi hijyenik bulmuyor.Bazıları da gereksiz buluyor.
-Siz bu tarz şeyler yapıyor musunuz?
-Yaptığım şey sizce yanlış mı? evetse nesi yanlış?

En azından bir fiş falan sakla da araba sana çıkarsa fişiyle ibraz etmeni isterler çünkü.

  • cakabo  (26.08.15 21:19:58)
Yanlış değil.
Çubukları yıkayıp da saklarsanız iyi olur.

  • bazilika  (26.08.15 21:19:59)
Cubuklar olmasi lazim. Atmayin onlari. Cikarsa gorurum ben arkadaslarinizdaki hijyen muhabbetini.

  • isott  (26.08.15 21:20:42)
@cakabo katılım şartlarında fiş ibrazından bahsetmiyorlar, @isottun dediği gibi çubukları saklıyorum, @bazilika evet çubukları yıkayıp saklıyorum.

  • delicevat  (26.08.15 21:24:06)
öncelikle entry nick uyumu :P

çok çok ince düşünürsen evet hijyenik değil ama ne olacak abi, ona gelene kadar nelere dokunuyoruz. yaptığın şey yanlış değil, hadi oldu da araba sana çıktı diyelim tv'ye çıkıp yerde bulduğum çubukla kazandım desen bütün ülkenin gündeminde olacaksın ve kimse de gerizekalıya bak demicek.

ben yerde bulduğum değeri şeyleri (çıtır para, kola kapağı falan) alıp oynayan çocuklara veririm ne var bunda.

yaptığın şey yanlış değil ama senden önce o şifreyi başkasının kullanıp kullanmadığını nasıl anlıyorsun?
  • tolga asp  (26.08.15 21:24:43)
@tolga asp eğer şifre kullanılmış olursa sistem uyarıyor zaten, bu arada araba bana çıkarsa yerden bulduğum çubuğa çıktı dermiyim bilmiyorum, demem herhalde. ayrıca bende cipslerden çıkan zımbırtıları toplayıp oğluma veriyorum.

  • delicevat  (26.08.15 21:27:24 ~ 21:27:48)
hayatı bu tarz bir psikolojiyle yaşamak yanlış. yani bu tarz eylemlerin yarattığı psikoloji. kazanacağım, ya kazanırsam , vs. spor toto oynamak gibi bir şey. hele bir de yerden toplamak falan ayrı bir problemi getiriyor. yerden bir şeyler toplayıp onların şifresini giren bir adım: sanki problemli. tavsiyem boşver dostum.

  • objektifkompulsif  (26.08.15 21:30:14)
sesli guldum.

nerde buluyorsun cubuklari?

bu arada eger araba cikarsa o cuuklari ibraz etmen gerekebilir. o yuzden sakla atma
  • exlibris  (26.08.15 21:44:13)
Nickinin hakkını ver cevat. Yemeyenin malını yerler. Etik açıdan sıkıntı yok bence. İnşallah çıkar.

  • pshasha  (26.08.15 21:49:02)
@exlibris plajlarda çok oluyor mesela büfelerin etrafında da çok oluyo her yerde denk gelebiliyor.Yaklaşık 60 çubuk topladım böylelikle. Evt atmıyorum çubukları çıkarsa onları ibraz etmem gerektiğini biliyorum

  • delicevat  (26.08.15 21:51:57)
@hayırsız çok hobim var. sayısaldan filan daha olası bence bu. şifresi girilen çubuklardan birine çıkacak mutlaka ve 2 adet ödül var.evet düşük olasılık ama birine çıkacak mutlaka..

  • delicevat  (26.08.15 22:13:25)
o değil de ben sayıyı merak ettim
kaç tane oldu?

  • titiraprap  (26.08.15 22:18:23)
@titiraprap 60 civarında çubuk, çoğu 2 çekiliş hakkı veriyor böylelikle yaklaşık 100 çekiliş hakkı filan oldu şu an için.

  • delicevat  (26.08.15 22:22:13)
ahahaha cidden nick'inin hakkını veriyorsun. bence etraftaki depozitolu bira şişelerinide topla ondada iyi para var.

  • kuzey li  (26.08.15 22:24:47)
objektifcom.. A katılıyorum. Bir arkadaşta boyle bir problem vardı. Bir kere cipsten gözlük, gazozdan ps çıkmıştı.
Bir gün onlarda nescafe içerken arkadaşın biri benim nescafe nin şifresi ni gönderdim dedi. Çocuk kızardı, bizde üzerine gidip ya olaya bak araba ona çıkarsa ne matrak olur falan diye takıldık çocuk delirdi resmen.
Sabaha kadar uyumamışım resmen. Halbuki arkadaş şifre bile göndermemişti.
Yani demem o ki, ilerisi için pek hoş olmuyor dur.
Ben öğrenci iken aylık abonman (paso kartı) kaybetmiştimde, her gece rüyamda sabaha kadar yoldan bişey topluyordum.
  • dunyatuhaf  (26.08.15 22:26:48)
@kuzey li büyük düşün bir arabanın değeri 187000 avro..

  • delicevat  (26.08.15 22:27:00)
büyük düşüneyim ama birinde eline %100 kazanç geçecek ötekinde sadece bir ihtimal :))

  • kuzey li  (26.08.15 22:29:41)
Hayır niye söylüyorsun ki deli, kimse atmaz şifre çubuğuna yere, senin çubukları bulma ihtimalin, arabayı kazanma ihtimalin de düşer. Yani ben yarın magnum alsam, tam çubuğu atacakken, ulen ben şimdi bu çubuğu atarım komşu Melahat alır gönderir, ona çıkar mıkar, havasından geçilmez zilini, der atmam mesela.

  • dunyatuhaf  (26.08.15 22:51:39)
@dünyatuhaf 31 ağustos son gün şifre girmek için, pek vakit kalmadı yani. sen gir şifrelerini ayrıca, belki size çıkar dua edersiniz bana.

  • delicevat  (26.08.15 22:57:10)
bana çıkacak biri de,diğeri için şansın var tabi,geçen sene çıkanlardan bi tanesi çubuğu saklamadığı için yedek üyeye devrediyor arabayı.fiş ve çubuğun saklanması en önemli kısmı

  • essoist  (26.08.15 23:01:52)
@essoist fiş yok hocam , yeni kural uydurmayın "Asil talihliler, başvuru için en geç 27.09.2015; yedek talihliler ise, en geç 12.10.2015 tarihine kadar kimlikleri ve ikramiye kazandıkları okunabilir şifreli ürün çubuğu ile U2 Tanıtım ve Promosyon Hizmetleri’ne (U2) başvurmaları halinde ikramiyelerini teslim almaya hak kazanacaklardır"

  • delicevat  (26.08.15 23:06:12 ~ 23:21:50)
@delicevat o fiş olayı cips çekilişindeydi pardon,

  • essoist  (26.08.15 23:16:58 ~ 23:24:59)
Deneyeceğim, delicevata.;)

  • dunyatuhaf  (26.08.15 23:26:21)
Çıkarsa araba haber ver hocam :)

  • tolgan  (26.08.15 23:48:06)
bence yaptığın yanlış değil normal.
heyecanla bekliyorum çıkarsa yaz buraya az kaldı :)

  • sta  (27.08.15 00:15:52)