doktorlar acil bakar mısınız ?

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net

scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net

Bu kızarıklar nedir ? Kaşınıyor ,nasıl geçer ?

Vücudunuzun başka bir yerinde de var mı?

  • actionary  (05.08.15 20:04:00)
egzamaya benziyor. travazol varsa evde şimdilik sür ve sakın kaşıma.

edit: ayrıca birden türemez o kadar. ne zamandan beri var? kaşıya kaşıya o duruma gelmiştir egzamaysa.
  • lesmiserables  (05.08.15 20:04:14 ~ 20:04:57)
@act baska yerimde yok sadece o kolda var.Travazol yok evde baska ne sürebilirim ?

  • cenkist  (05.08.15 20:19:44)
travazol antifungaldir. egzamaya antifungal sürmene gerek yok. (@lesmiserables üzdün pedro ;_;)

hipokort kremi günde 1 defa kuru yere 'ince' bir tabaka halinde sür. 3-4 gün. eğer kaşıntın dayanılmayacak hal alırsa aerius 5 mg içebilirsin günde 1 tane. o bölgeyi kuru tut ve banyodan sonra nemlendirici sür. düzenli olarak. (excipial hydro gibi bir dermatolojik nemlendirici kullanabilirsin)

edit: evde hiçbir ilaç yoksa ve eczaneye de gidemiyorsan bi su bardağı suyun içinde 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyup yıka bu suyla(elma sirkesi yoksa sadece su ile yıka) sonra da yağsız nemlendirici krem sür
  • shotgunwoman  (05.08.15 20:28:03 ~ 20:29:57)
@ ;_;

bana yıllar önce doktor travazol yazmıştı. ben mi yanlış hatırlıyorum, benimki egzama değil miydi ya?? :(
  • lesmiserables  (05.08.15 20:29:58 ~ 20:30:14)
allerji +1 ama travazol değil steroidli krem sürmek lazım. hipokort da düşük etkili ya. orta etkililer, momecon, elocon falan iyidir.

  • fayfim  (05.08.15 20:31:53 ~ 20:32:42)
@lesmiserables muhtemelen değildir ;_; seboreik dermatit falan olabilir

  • shotgunwoman  (05.08.15 20:32:19)
@şatgan

piki ;_;
  • lesmiserables  (05.08.15 20:32:50)
yakin zamanda soguk alginligi veya bademcik iltihabi gecirdin mi

erysipel olabilir dermatolojiye danismani tavsiye ederim
  • konets  (05.08.15 20:34:51)
@fayfim şimdi egzama falan çıkmazsa boşuna steroidli krem sürdürmüş olmayalım diye hipokort dediydim :D

  • shotgunwoman  (05.08.15 20:35:03)
tıbben ismi olmayan evde olup iyileştirecek bişi var mı ? Mesela yoğurt nasıl olur ?

  • cenkist  (05.08.15 21:01:30)
süreceği zaten bir gün ya. allerjiyse hemencecik geçer, değilse geçmez. boşuna hipokortla süründürmeye gerek yok :D çok erizipele benzemiyor bence. ağrı, ateş falan tariflememiş. daha çok kaşıntı.

yoğurt falan sürmek istiyorsan doktorlara değil komşulara annenin arkadaşlarına falan sorman lazım bence daha çok :) şimdi ilaç yoksa evde bekle, yarın bi aile hekimine gidersin.
  • fayfim  (05.08.15 21:07:40 ~ 21:08:55)
fayfim son cevabı +1 ulan biz burda kortikosteroid sayıyoruz adam yoğurt yok mu diyo ;_; hangi doktorun neye ''yoğurt sür'' dediğini gördün? doktorlara neden soruyorsun o vakit ;_;

  • shotgunwoman  (05.08.15 21:23:59)
Prednol a pomad sür kurtul

  • tearif  (05.08.15 22:13:03)