Kanal tedavisi olan dişin ağrıması

Merhabalar
Yıllar önce kanal tedavisi olan bir dişim ağrı yaptı diş hekimine gittim tabiki apse yapmış sanırım tekrar kanallar açıldı. Üç kutu antibiyotik kullandım ama bir türlü geçmiyor. Antibiyotiği bıraktıktan bir süre sona ağrı yapmaya devam ediyor. Nedir bunun sebebi kurtuluş yok mu? Başka bir diş hekimine daha mı gitmeliyim?

Aynısı başıma geldi, kanal tedavisi olan dişim iltahaplanıp şişti. Kabakulak gibi oldum. Doktora gittim, diş ölmüş çekilmesi gerekiyor, bu saatten sonra dolgu olmaz dediler. Diş hava alsın diye ortasını deldi iğne bile yapmadan, dişin kökü yok hissetmezsin dedi, harbiden hissetmedim hiçbişey. Antibiyotik verdi iltahap varken çekilemez diş diye. Antibiyotik bitince gel dedi. Gitmedim. 10 senedir dişim delik yaşıyorum yiyecek falan kaçıyor. 2-3 yerden kırıldı diş daha sonra iyice ufak bi yer kaldı köke bağlı. Üşenmezsem bi ara gidip çektirecem.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (20.02.15 21:12:51 ~ 21:13:23)
@neferkitty gittiğim diş hekimi de protez uzmanı. Nereden bulacağım endodonti uzmanı diş hekimini acaba? Zaten moralim çok bozuk dişim çekilirse büyük ihtimal implant yapılması gerekecek. Dişin kurtulup kurtulmayacağına neye göre karar veriyorlar?

  • hazel  (20.02.15 21:28:19)
@kerim Ben hoşlanmıyorum o şekilde illa sağlam olacak dişlerim ama bir yerden falso veriyor işte genetiği bozuk herhalde.

  • hazel  (20.02.15 21:30:38)