Şeker Hastası Olmak İçin Yapılması Gerekenler Sorusu

Şeker hastası olabilmek için ne yapmak gerekir?

Gelen yanıtlar üzerine edit: Sanırım Prison Break dizisinde görmüştüm hatırlamıyorum ama şeker hastası olmayan biri insülin kullanırsa şeker hastası oluyor gibi bi' şeydi.

Sorma sebebi: Tazminatı alarak askere gitmek ve askerden şeker hastası olunduğu için kısa sürede kurtulabilmek. İçinde bulunulan durum göz önüne alındığında akli melekelerin yerindeliği ülke şartlarıyla doğru orantılıdır.

*Fakat benim çok yakın bi' arkadaşım şeker hastası olduğu için sadece 7 gün askerlik yapıp terhis almıştı. :'(

şeker hastası bir aileye sahip olmakla başlayabilirsin

  • sta  (12.01.15 23:49:08)
Öncelikle zeka geriliği veya mallık lazımdır zira akli melekesi olan hiç bir canlı bilinçli olarka şekere yakalanmak istemez.

sonrasında aşırı şeker-hamur işi tüketilmesi, mümkün olduğunca az hareket edilmesi, düzensiz bir hayat ve uyku saatler, gerekir.

Stres psikolojik sıkıntılar süreci hızlandırır
  • KaraSakall  (12.01.15 23:49:43)
Amerikalıları örnek almak gerekir. Obez olmak, karbonhidrata yüklenmek, kan şekerini cat diye yukseltmek, olabildiğince az hareket etmek ama bunlar garanti değil. Bence pankreasi direkt aldırmak daha kolay bir çözüm.

Genetik yoksa zor, şekerli içecekleri de ekleyeyim.
  • Lim5  (12.01.15 23:51:15 ~ 13.01.15 00:04:30)
yoğun stres ve üzüntü.

şeker hastası insanlardan büyük üzüntülerden sonra bu hastalığın çıktığını öğrendim.
  • mea maxima culpa  (13.01.15 00:04:58 ~ 00:05:45)
TÜrkiyede 7 milyon bilinen Şeker hastası var.
Nüfusun %10.

Bİlinmeyenlerle daha da fazla.

TSK şeker hastalarını da askere alıyor o yüzden askerden kaçmak için bir çözüm değildir.
  • KaraSakall  (13.01.15 00:06:05)
diyabet metabolizma ile ilgili bir hastalık. aman diyorum metabolizma ile oynamayın.

benim diyabetim yok ama gizli şekerim var. çok yoğun stres ve üzüntülü geçen ve stres-depresyon yüzünden yeme düzenime dikkat etmediğim, uzun süreler aç kaldığım birkaç sene sonunda gizli şekerim çıktı.

tamamen hayat kalitesini düşüren bir şey. ne kadar dikkat ederseniz edin şeker düşebiliyor. sonra bütün vücut sarsılıyor. uzun hikaye.

aman diyorum. sağlık bir gidince bir daha geri gelmiyor.
  • mea maxima culpa  (13.01.15 00:17:00 ~ 00:18:46)
Tip 1 diyabet için geç kaldın.

Tip 2 diyabetle de askerden yırtamazsın.

Ayrıca filmlere dizilere inanma sen. Şeker hastası değilken insülin alırsan en fazla şekerin düşer, belki bayılırsın o kadar. Öyle ekstrem şeyler olmaz.
  • angelus  (13.01.15 00:22:39)
diyabet basit bir hastalık değil. bir çok başka hastalıkla kardeş.

diyabetle ilgili sorunu olanların troid rahatsızlıkları da oluyor. kolestrol, kalp vs. hepsi takip ediyor.

bahsettiğim insülin krizleri de kılcal damarlardan başlayarak vücutta tahribat yapıyor.

sağlığınızla oynamayın.
  • mea maxima culpa  (13.01.15 00:27:17)
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Gelen yanıtlar ve mesajlar sonrasında bu düşünceden vazgeçtim.

  • isott  (13.01.15 00:30:50)
kalıcı olarak şeker hastası olmak istiyorsan yöntemleri var. ama hayatın biraz daha zahmetli olur ve muhtemelen 10-15 yıl erken ölürsün.

Geçici olarak şeker hastası yapmak istiyorsan kendini, o anlaşılır aga.
  • ceycey e  (13.01.15 02:09:30)
Su gunde 4 kere igne yapanlar tip1 mi oluyor? Iste onlar askere gitmiyor. Kesin bilgi, onu soyleyeyim.

  • yuzır  (13.01.15 06:43:13)
şeker hastası olanlar askere gitmiyor diye bir şey yok. gerçekten hasta olduğunu kanıtlamak için bir kaç sene boyunca her sene gidip askeri hastanede 1 hafta kadar kalıyorsun, ondan sonra elverişsiz raporu veriyorlar, kuzenime öyle yapmışlardı yani.

  • kalimotxo  (13.01.15 08:50:56)