duyuru kızları ayda bir kere toplansak ya?

ne dersiniz? uzun zamandır yeni bir arkadaş çevresi edinmek istiyorum, hazır okullar da tatil olmuş, İstanbul'dan herkes kaçmış kalanlar da ya çalışıyor ya da ergenliklerini tamamlayamamış durumdayken aklıma bu fikir geldi. ayda bir kere cuma ya da cumartesi gece/gündüz fark etmez hep beraber buluşup, konuşsak, eğlensek ya?

öncelikle şunu belirteyim amacımız sabahtan toplaşıp akşama kadar alışveriş yapıp, bu ne giymiş, onun yeni sevgilisi kimmiş diye dedikodu yapmak değil. bu tür insanlardan hep uzak durmaya çalıştığım için çok fazla arkadaşım olmadı zaten hayat boyu. oturalım kitaplardan, filmlerden, dizilerden, sanattan, siyasetten konuşalım, canımız mı sıkıldı eğlenceli bir şeyler yapalım. akşam buluşursak iki kadeh bir şeyler içelim. fikir alışverişi içinde olalım vs. ha tabii bu arada alışverişten, modadan da konuşulur ben de severim bunlardan konuşmayı ama 3 saatlik buluşmanın 2.5 saatini değil de 15-20 dakikasını bunlara ayırsak daha hoş olur sanki.

velhasıl kaliteli zaman geçirelim, yeni bir arkadaş grubumuz olsun diyorum.

yaş aralığı benim için hiç sorun değil (ben 20li yaşlarımın başındayım), hayatım boyunca benden büyüklerle de çok iyi anlaşmışımdır, benden küçüklerle de. önemli olan kendini bilen, saygılı insanlar olması.

bana bu duyurudan veya mesajla veya sözlükten (thewayside sözlük hesabım) ulaşabilirsiniz.

moderasyona rica: duyurum bir süre üstte kalabilir mi? böylelikle daha çok kişi görmüş olur, teşekkür ederim.

ben erkek olarak başında dursam?

  • Sskywalkeremre  (19.06.14 14:35:26)
erkek istemiyorum. kız arkadaş grubum olsun istiyorum. zaten başımda duracak erkeğe de ihtiyacım yok.

  • fraise  (19.06.14 14:36:20)
Istanbul'da olsam gelirdim ya. Guzelmis bu fikir.

  • burasi ne garip bir yer  (19.06.14 14:38:04 ~ 15:47:49)
Engel bir durum olmadıkça (iş-güç, hastalık, başka bir randevu, yetiştirilmesi gereken şeyler, tatil için şehir dışı, vb.) ben de gelirim. Örneğin, şu an hasta hasta yatıyorum, isterseniz bana gelin, bir çorba yapın. Evde püskevit var, ikram edebilirim :)

  • aychovsky  (19.06.14 14:38:48 ~ 14:48:37)
barbara, e ayda bir kere olacak zaten. hem herkes her buluşmaya gelmek zorunda değil ki canı istemeyen başka bir sefer katılır :)

  • fraise  (19.06.14 14:40:30)
I'm in.

  • pandispanya  (19.06.14 14:42:00)
çok güzel fikir. ben de isterdim ama ankara'da yaşıyorum.

  • rock n roll  (19.06.14 14:45:52)
Gelirim

  • Idonthaveausername  (19.06.14 14:46:00)
ben gelirim.

  • oymak beyi  (19.06.14 14:53:59)
ben varım, istanbuldayım

  • kül  (19.06.14 14:58:57)
Ben de gelirim.

  • sta  (19.06.14 15:05:17)
Güzel fikir

  • lord of the cucumbers  (19.06.14 15:07:26)
tamam bebişim tabiki geliriz :)

  • high hopes of the sozluk  (19.06.14 15:10:39)
araya salça olan erkekler az ötede oynasanız ya?

  • fraise  (19.06.14 15:12:23)
haasjkdahjdh aahahhaha ben de diyorum "olloh olloh bütün örkök sondoklorom kız çıktoo" :D hepinizi biliyorum! göz açtırmam!! :p

  • pandispanya  (19.06.14 15:12:32)
gelirim

  • yaramazkediyim  (19.06.14 15:15:20)
Araya şu şekil girebilecek olan erkekler varsa bence medeni cesareti ve kendine güveni nedeniyle gelsin
www.youtube.com

  • aychovsky  (19.06.14 15:21:36)
olm duyurunun güzelliği insanların ihtiyacı olan konularda fikir alışverişi yapıp birbirlerinin istemedikleri taraflarını görmemeleri, yoksa o herkesin o niye böyle bu niye böyle dediği şeyleri herkez farkında olarak ya da olmayarak yapıyor, bence buluşsanız işin tadı kaçar
not: erkeğim

  • mirty  (19.06.14 15:30:12)
Sayınızı söyleyin, ona göre çiçek göndericem -_-

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (19.06.14 15:36:28)
Aynısının Ankara versiyonunu da yapamaz mıyız ki?

  • dimia  (19.06.14 15:39:44)
gözlemci olarak gelebilirim.

  • eloharp  (19.06.14 15:42:24)
Yaparsınız, biz burada bi deneyelim, sonra sırayla Ankara-İzmir, sonra şehirler arası exchange programları :p Ben şahsen coco'yu görmeden ölmeyeceğime ant içtim :)

şu an bu başlık altında 10 kız 10 erkek gibi bir şey olduk sanırım. Ha gayret erkekler, geçeceksiniz bizi :p
  • pandispanya  (19.06.14 15:43:56 ~ 15:44:37)
pilot bölge olarak istanbul'u seçtik. siz bir deneyin, sonra sıra ankara'da :))

  • rock n roll  (19.06.14 15:46:11)
ben de ben deee

önce sözlükteki gibi vatsap grubundan başlayabiliriz bence. anlaşamazsak kös kös oturup göz devirmek hoş olmuyo :)
  • shiranai  (19.06.14 15:47:26)
beni de yazın kızlar

tinyurl.com
  • sir gawain  (19.06.14 15:50:46)
10 tane kadın bir arada 2 saatten fazla sıkılmadan nasıl durabilir abi, imkanı yok bunun. hadi kadınlara özgü şeyler olsa tamam ama siyaset konuşmak, sohbet etmek diyorsunuz. bak bak, bi de dedikodu da yok demişler, hele hele hele!
çağırsanız gelmem, cehennem olur orası.
not: biliyorum biliyorum, beni çağıran da yok zaten taam mığ?!1
  • baba jo  (19.06.14 15:51:20 ~ 15:52:09)
ben de bir engel durumum olmazsa gelirim. zaten senle tanışmak istiyordum fraise :)

  • vejeteryanvampir  (19.06.14 15:54:00)
bence ekşi limon'da bir zirve oluştur. mekan, tarih ve saat belirle. kimin gelip gelmeyeceği belli olur en azından. duyurunu favoriledim, duruma göre ben de gelebilirim.

  • the silent enigma  (19.06.14 15:56:02)
ayyhss gızlar toplaskası mı yapcaz canım yhaa. olur tabisi geliriz. sdaskdhgasdjdasda

(bkz: orayı yıkarlar)
  • nodrap  (19.06.14 16:16:38)
Ankara +1

  • noexpectationsnodisappointments  (19.06.14 16:24:39)
koca koca adamlar neyin kafasını yaşıyorsunuz çok merak ediyorum. karışmıyorum o zaman eğlenin kendi kendinize.

@vejeteryan vampir, gel tabii gel gel. ben de seninle tanışmayı çok isterim.

@the silent enigma, limondaki zirve duyurularını sadece sözlük yazarları görebiliyor diye biliyorum ben? bir de zirve gibi değil de arkadaş grubuyla toplaşma gibi olsun istiyorum daha çok.

diger kızlar, akşam herkese tek tek mesaj atıp detaylıca konuşalım o halde? zaten herkesin herkesle anlaşma zorunluluğu yok. 3 kişi çok iyi anlaşır diğer 4 kişi daha iyi anlaşır vs. amaç yeni insanlar tanıyıp, yeni arkadaşlar edinmek. kimsenin de her buluşmaya gelmesi için gerilmesine gerek yok.
  • fraise  (19.06.14 16:28:49 ~ 16:29:30)
ben de gelirim :)

  • blmnrvs  (19.06.14 16:52:24)
Ben de gelcem ^_^

  • amelie poulain  (19.06.14 16:55:55)
Katılmak isterim de benim muhabbet sarmaz şimdi sizi, kart kaçarım birazcık :p İzmir olursa yaşı yaşınıza siyaseti başınıza uygun temsilci yollayabilirim -biliyonuz bende kız çok- biri buraların yabancısı değil, belki de tanıyorsunuzdur bir kısmısınız:)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (19.06.14 17:11:32)
Tarihler uyarsa istanbula gelebilirim, ama ankarada da varsa duyuru kadınları ankarada da olsun kesinlikle . Beni de yazın :)

  • tuborg yesili  (19.06.14 17:14:26)
Topluca mesajlaşabileceğimiz bir platformda konuşsak çok güzel olur tarih ssat belirleme açısından

  • lord of the cucumbers  (19.06.14 17:23:11)
herkesin regline denk gelirse görürsün XD (aklıma animesel dehşet sahneleri falan geldi, regl rage, catfight to death falan..)

abi kadınlar sıkılmadan saatlerce konuşabilir ya, erkekler de konuşabilir. şu kadın erkek gay biseksüel lezbiyen vs vs cinsel yönelim ve seksizm kafasını bırakın artık, yoksa ben kafanızı kırayım?!

fikir güzel aslında, ama benim yeni insanlarla tanışamama gibi sosyal sorunlarım var, rahatsız oluyorum çok -sizlerle alakası yok, eminim iyi insanlarsınızdır, öneri güzel zaten de, dediğim gibi sorunluyum, yani panik oluyorum ve geriliyorum falan, insanların yüzüne bakamıyorum ve konuşamıyorum haliyle ya da aşırı sinirleniyorum ve savunmada kalıyorum falan, o yüzden pas geçiyorum, kimseyi rahatsız etmeyeyim şimdi. zaten sokağa çıkmayı da sevmiyorum pek- ama buluşma yeri önerisi isterseniz söyleyebilirim, böyle rahat rahat gülüp, konuşulabilecek yerler biliyorum bir-iki.
  • pasp  (19.06.14 17:26:02)
pasp, estağfurullah ne rahatsızlığı. önerin varsa sen de geleceksin :) muhabbet sarmayan istediği bahaneyle ayrılabilir zaten, darılmaca gücenmece yok :) ama senin şu olayını yenmen açısından süper bi deneyim olabilir bak, bi arkadaşa bakıp çıkarsın istersen hemen :)

  • pandispanya  (19.06.14 17:29:46)
@pasp, pandispanyaya katılıyorum bu durumunu aşmak için bir adım olabilir gelmelisin bence de.

  • tuborg yesili  (19.06.14 17:34:04 ~ 17:34:38)
@pasp Az muhabbetim olan veya hiç tanımadığım kişilerle buluşunca ve kişi sayısı iki-üç falansa ben de ilk an ve bir süre öyle oluyorum. "Karşımdaki insan, insanlarla ne konuşuluyordu. İlk söyleyeceğim "merhaba", bundan sonrası nedir. Evlere dağılsak ya" diye kalabiliyorum. Ama ortamda çok kişi olacak. Biri konuşmazsa diğeri konuşur, oradan bir konu, buradan başka konu açılır. İp atlar gibi ip sallandıkça atlamak için geçen eksik olmaz nasıl olsa. Bir noktadan sonra bakmışsın ipi sen sallıyorsun. Olmadı, baktım geriliyorsun, elime mi yapışır, seninle birlikte gerilirim ben de, yalnız kalmazsın. Oooh, karşılıklı şöööyle geriliriz.

  • aychovsky  (19.06.14 17:36:55 ~ 17:48:57)
yok ya ama çok çok teşekkür ederim gaza getirenlere. belki ilerde bir gün.. dımdım dırıdımdım :)

  • pasp  (19.06.14 17:44:30)
varım diyore

  • naturalselection  (19.06.14 18:50:28)
bu cok iyi fikirmis, duyurunun tozlu sayfalarına karısıp gitcek mi simdi?

  • yarisiyenmisoje  (19.06.14 18:50:49)
@yarisiyenmisoje, moderatorlere tek tek mesaj attim sabitlenmesi icin ama hicbiri beni iplemedi :)

  • fraise  (19.06.14 19:26:13)
Ben de tam bu aralar "benim niye kız arkadaş grubum yok" diye ağlıyordum. Ben de ben de.

  • ay nov kung fu  (19.06.14 19:29:49)
wu-huu en azından zirvelere kız düşürmeye gelip beceremeyince arkadaşlıktan çıkaran tiplerden olmayacak.

+1 olarak evimi de ortaya koyuyorum. isteyen erken gelir birlikte hazırlık yaparız, isteyen bulaşığa yardım eder :) gece kalmak isteyenlerle de picamalarımızla yastık savaşı yapıp film izleriz :P

bi de benim sevdiğim duyurucuların çoğu (yesilimtrak, buzbebek, celestial v.b.) izmirde, diğer şehirdekiler de gelmek isterlerse kalabilirler istedikleri kadar. kızlar zirvesinin izmir ayağı olursa yine katılmak isterim.

kayseri zirvesine de katılırım (sanki kaç kişi varsa).

edit öneri: vatsaptan ziyade facebook gizli grubu daha mantıklı olabilir.
  • seksen9  (19.06.14 20:11:42 ~ 20:16:26)
@seksen9 daha dün konuştuk hemen toplanın istanbullular :/ iş durumlarında dolayı şimdilik benim istanbul taraflarına gelmem zor, temmuz ortası denk getirebilirim ama tarihe göre hadi bakalım ^^

İstanbul pilot bölge olsun sonra İzmir yapalım madem.
  • Celestial  (19.06.14 20:15:57)
ben de varım!

  • rayde  (19.06.14 20:17:12)
bu başlık iyi oldu kızlara mesaj atmak istiyodum ben de.

  • kosun lan mevzu var  (19.06.14 20:23:30)
bence herkes kendini tanıtır ilk buluşmada. adım şu yaşım şu işim şu gibi. zaten sonra da dağılırız asdgkhff. yok ya muhabbet edilir bence baya:)

  • sta  (19.06.14 20:36:02)
aşk olsun yesiiiil gelsem haber vermem mi? tek boşluğumda sivastan bi arkadaş geldi onu da izmire gitmeye ikna edemedim.

ağustos sonrası izmir zirvelerine +1im zaten. okuyom da ben.
  • seksen9  (19.06.14 20:36:02)
Yaşasın kızlar matinesi, ben de gelirim. :D

  • aferin cok iyi dusunmussun  (19.06.14 20:40:52)
Aaa bende geliyorum. Türbanlıyım ama ,başörtüsüyle bıyığımı gizlerim hihihih

  • empedokles  (01.09.14 13:43:06)