elektrik faturama bi bakalim mi.

Abi evimde

buzdolabi yok
Camasir makinesi yok
Utu yok
Bulasik makinesi yok
Ufo yok
Tv yok
Bilgisayar yok
Ani su isitici yok
Kombi yok

Ya da evimde olanlari sayayim.
1 tane 40lik ampul wc de
1 tane floresan odada (aksam 21:00-01:00) arasi bazen yaniyor.
1 tane 40 lik ampul banyoda.
1 tane kettle var.

Elektrik faturasi 45,40 geldi amina koyayim.

Elektrik faturam sey olmasin.

Gunduz tarifesi-gece tarifesi olan cinsten akilli sayaclar filan?

Gecen ay 85 gelmisti. Isitici calisti 3-5 gun. Ondan sanmistim. Aga bu nedir?
i.hizliresim.com

Var bişeyler belli ki. Komşun falan senden çalıyor olabilir mi? Bende buzdolabı, çamaşırı bulaşığı, iki bilgisayarı, monitörü, hoparlörü bilmemnesi bir ton ıvır zıvır var. 20-30 arası geliyor.

  • alperz  (23.05.14 20:25:42)
fazla la,

buzdolabı
haftada 1 kere buzdolabı
resmen durmadan çalışan kettle
hep açık bilgisayar gün kararıp aydınlana kadar çalışan lambalar 23 tl geldi bu ay.
  • exodia  (23.05.14 20:40:31)
ufoyla bulasik makinasi haric hepsi bende var. 40- 60 arasi geliyor. sen onu bi gotur sordur bi yerlere.

  • baydikeypa  (23.05.14 20:45:31)
bütün sigortaları kapatıp bi bak sayaç dönüyor mu.

  • orpheus  (23.05.14 20:51:15)
Sayacim elektronik.

  • ibomiu  (23.05.14 21:03:01)
Tek yaşıyorum. 35-40 arası geliyor.Buzdolabı ve çamaşır makinesi dışında

  • Leporidae  (23.05.14 21:17:38)
çalışan başka doğru düzgün alette yok..(editleyemiyorum sorry )

  • Leporidae  (23.05.14 21:18:43)
aga senin evde bir durum var. ya da kettle çok yakıyor.

bizde ç.mak., led tv, buzdolabı var, ps3, laptop, kombi. saç kurutma, saç düzleştirici vs kullanılıyor ama gelen fatura maks 20 tl. ya da ayedaşın bize bir kıyağı var bilemedim nasıl 20 geliyo la bizim fatura.
  • bira sisesi kapagi  (23.05.14 21:21:37)
85liranin kalemleri neler o onemli.
Kilovattan anlamam.
Vergilere bakalim.
  • cecilia  (23.05.14 21:26:34)
Bu arada bi yanlislik oldugu kesin, bizim evde (cekirdek aile evi) aklina gelen her sey var, haril hurul bisuru sey calisir, 80kusur gelir fatura

  • cecilia  (23.05.14 21:30:49)
oturduğunuz bina büyük ihtimalle eskidir. mesela ben eski bir binada yaşıyordum daha 3 ay önce falan kışın 200 yazın 150'den aşağı fatura gelmiyordu. bak tek kişiyim dikkat. beyaz eşyalar tasarruflu a++ ve a+++. en çok elektrik tüketen ampul 20 watt :) sen düşün artık.

şimdi yeni eve(yeni bina 3-4 yıllık) geçtim. eşyalar aynı, kullanım da aynı ve şu an 50tl fatura ödüyorum. (yani senin anlattığın gibi sadece ampuller ve kettle olacak ohooo 15-20 lira belki o da).

yani ben çözememiştim bunu ama büyük ihtimal binadaki eski elektrik tesisatından kaynaklanıyor. kaçağı, göçeği, ucu açık hattı falan oluyor. bu arada evinde ampul takmadığın ve prizi yanık konumda olan duylar da elektrik harcıyor bilmende fayda var. onları kontrol et ve prizi kapalı konuma getir.

şimdi dostum sen yine de, @orpheus'un dediği gibi uzun süreli dışarı çıkmadan önce sen bir güzel her şeyi kapat evdeki, sonra sayacı oku(3 zamanlıdır o büyük ihtimal buna dikkat et). eve geldiğinde de bir daha oku, fark var mı bir bak.
  • yeopgijeogin geunyeo  (01.06.14 10:26:36)