Pc' de C nin alanı yetmiyor

Şimdi olay şu,
C' nin 60GB hafızası var, D' nin de 320GB.
C yi doldurduk artık, D' den kendisine yer açabilir miyim?
Yani D' den 100GB C ye aktarabilir miyim?
(Konu üzerindeki cahilliğimi, üstteki yazıdan anlamışsınızdır)

hayır. :)

  • ozzpwnz  (22.04.14 18:05:59)
an itibari ile öyle bi aktarım şansı yok.
yedek al format at baştan alanları belirle

  • erty_ksk  (22.04.14 18:07:49)
Windows 8 kullanıyorsanız bu mümkün diye biliyorum ama Windos 7 veya başka bir sürümse format atmadan sürücülerin boyutlarını değiştiremezsiniz. Maalesef. :)

  • bana da mi lolo  (22.04.14 18:07:58)
Önce D'yi silip (Administrative Tools, Computer Management, Disk Management, Erase Drive gibi birşey olmalı), sonra C'yi genişletebiliyor olman lazım. Bunu yaparken D'yi tamamen kaybedeceksin.

100% emin değilim.
  • franz kafka  (22.04.14 18:08:50)
EVET! yapabilirsin . bunun için bir program lazım.
www.gezginler.net

bu programla yapabilirsin ben çok yaptım. D yi falan kaybetmezsin.
yalnız C yi büyüteceğin alan kadar D de boş alan olmalı. yoksa dosyaları silmelisin biraz. C yi 120 yap D yi de 260 yapmış olacaksın.
eğer d de 60 gb boş alan varsa c ye aktarmış olacaksın.

edit: link yenilendi
  • illegalstar  (22.04.14 18:11:30 ~ 18:16:49)
tam tersi olsa oluyor ama ne yazik ki format gerek

  • tutun kolonyasi  (22.04.14 18:11:58)
soruyu da eksik sormuşsun, şu istediğini herhangi bir veri kaybetmeden yapman mümkün değil.

harddisk şayet 60 ve 320 olarak ayrı ayrıysa hiç mümkün değil diye biliyorum. harddiskleri kendi içine partitionlara ayırabilirsiniz. iki ayrı harddiskten tek partition oluşturulması mümkün değil diye biliyorum, mümkün olsa bile bu soruyu soran birinin o topa girmesini tavsiye etmem.

yani bilgisayarında 2 adet harddisk varsa 60 ve 320 olarak mümkün değil. 400 gb'lık bir hd'yi 2 partitiona ayırdıysalar, mümkün ancak önce içerisindeki verilerin hepsini silmen aka format atman, tek partitiona indirip sonra ikiye ayırman gerek.
  • ozzpwnz  (22.04.14 18:14:18)
Pc yi yeni aldık, C 60 GB, D de 388 GB, böyle geldi bize.
Torrent i falan hep D ye attık ama C de şu an 800MB boş yer var.
Windows 7 bu arada.
İllegalstar hariç olmaz denilmiş ama bilmiyorum artık, bi denerim illegal'inkini belki.
C ve D yi de birleştirebilirim sorun olmazsa, yani öyle bir yol varsa
  • benefse  (22.04.14 18:29:55 ~ 18:30:45)
yeni aldıysanız, muhtemelen tek harddisk, 320'ye 60 dediğin için ayrı ayrı gibi düşünmüştüm ama 60 + 388 ile muhtemelen 500 GB'lık bir laptop kullandığını, kayıp gözüken alanın da recovery'e harcandığını tahmin ediyorum an itibariyle.

muhtemelen önce d'yi küçültüp sonra c'ye eklemen mümkün. programa da ihtiyaç duymuyorsun aslında. disk yönetimi programını açıyorsun. d'yi küçültüyorsun. sonra da c'ye ekliyorsun.

s13.photobucket.com

buna benzer bir tablo göreceksin, sende tek disk olacak. küçültmek istediğin d'ye shrink / küçült dedikten sonra diğerine extend/genişlet diyeceksin.
  • ozzpwnz  (22.04.14 18:42:07)
abicim ne çok biliyorsunuz yok olmaz , yok mümkün değil diye biliyorum yazmışsınız. oluyor la bal gibi. 7/24 bunlarla uğraşıyorum oluyor kardeş sen dene benim dediğimi.başka bir şey deneme.

  • illegalstar  (22.04.14 18:49:36)
Oluyor arkadaşım. Partition magic veya partition wizard yardımıyla yapabilirsin.

www.guncelforum.net

aynı işlemi D sürücüsüne göre yapın.

İşletim sistemininin olduğu sürücüyü de genişletir.
  • janavarorion  (23.04.14 11:10:28)