buram buram kırgınlık geliyor

çok pis hasta olucam, onun kırgınlığı böyle dipten geliyor hissediyorum. tek yaşıyorum kimse yardıma gelemez ve sabaha kadar iyileşmem lazım. gidip nöbetçiden ilaç alabilirim son gücümle ama hangi ilaçları alayım?

umca.

  • kerbeee  (08.03.14 22:33:08)
antibiyotik olsun kesinlikle ama reçetesiz vermezler. Bi de benical olabilir

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (08.03.14 22:36:06)
geçmiş olsun, imuneks olabilir öncesinde kullanılmalı deniliyor ama ben hastalandığımda da kullanıp daha çabuk iyileştiğimi biliyorum doktor da kullan pek tabi demişti. pekmez, ıhlamur+zencefil, bal+toz zencefil+limon da eksra önerilerim.

  • mayaa  (08.03.14 22:41:14 ~ 22:42:26)
ilaç önermeyi sevmem, ama nurofen cold'u bu durumda içtiğinde çat diye kesiyor.
gece yatarken al.
sabah kalktığında daha iyi hissetsen de yine al.
duruma göre devam edersin.

eczacıya da bir sor, ama antibiyotik alman gerektiğini düşünmüyorum açıkçası.
hatta mümkünse alma bence.
  • blatta hiberna  (08.03.14 22:41:39)
ıııııh antibiyotik almam.

dediğiniz gibi bol limonlu, zencili, biberli bitki çayı yaptım. imunexle defence alıp gelicem bide. sağolun dostlar

ateşte çıkmış 39'a oyşşş erzincanlıyım çok heycanlıyım

not: erzincanlı değilim

2.not: istanbul kadıköyde çorba yapacak varsa gelsin misafirim olsun
  • GibsonRules  (08.03.14 22:44:27 ~ 22:49:27)
Nurofen cold +1 olabilir

  • barbara herhalde barbara manken olan  (08.03.14 22:56:33)
sarımsak yemeni(ya da yutmanı) ve kefir içmeni öneririm bir de. normalde her kış hastalıklı koyun gibi dolanırdım ama bu kış nispeten iyiydim bunlar sayesinde.

  • mayaa  (08.03.14 22:56:52)
tamamdır sarımsaklı kefir içicem yarın o zaman ehhehe nurofenide alıcam birazdan ek olarak

  • GibsonRules  (08.03.14 22:57:31)
yalnız nurofen "cold" olacak, ona dikkat et.
bir de ağrı kesici olan, sırf nurofen var yanılmıyorsam.

  • blatta hiberna  (08.03.14 23:02:22)
nezle olacak gibi hissediyorsan vicks first defence al burun spreyi. kesin hastaligi basinda yakalayinca pacayi yirtiyorsun. www.google.com.tr
% 100 calisiyor

kesin bilgi yayalim

gecmis ola
  • exlibris  (08.03.14 23:35:34 ~ 23:36:48)
nurofen filan da içme. (bkz: ateş/@compadrito)

gözlerinden yaşlar gelesiye sarmısak ye ve kefire aban!
  • compadrito  (09.03.14 01:26:33)
umca

  • sharon and hope  (09.03.14 10:05:45)
burun akıntısı ve ateşi kısa süreli geçirmek istiyorsan kongest forte'ye abanacaksın. günde 6-8 tane alabilirsin max.

3 saatte bir bi tane at. hiç hasta değilmiş gibi oluyorsun ama almayı bırakırsan aynı salya sümük geri geliyor. saray muhallebicisi'nden tavuklu çorba siparişi ver, en iyi besin bu hastalık zamanında.

geçmiş olsun.
  • [silinmiş]  (09.03.14 10:24:29)