Öksürüğü nasıl geçirebilirim?

Dogal yollarla nasil gecer bu oksuruk? Eczaneler kapandi. İlac yok evde de. 2 dakika da bir oksuruk krizi geliyor. Grip oluyor gibiydim ama suan sadece hafif bir bogaz agrisi ve siddetli oksuruk var. Cigerden oksuruyor gibiyim.
Hangi bitki cayini, otlar vs yapiyim simdi? Yada herhangi baska bir karisim?
Tesekkurler.

Ballı limonlu ıhlamur. Boğaz ağrısı ve öksürüğe çok iyi geliyor

  • woody  (08.03.14 16:17:08)
en iyi öksürük şurubu sudur.

evde ne var bitki?

ıhlamur yap, içine tarçın karanfil at desem yapabilecen mi?
  • compadrito  (08.03.14 16:18:48)
Vicks varsa ayak bileklerinizin yanlarindan topuga dogru vicks surun.

  • optimist vs pesimist  (08.03.14 16:20:32)
Nemsiz havadan dolayı da olabilir. Biraz dışarıdan nefes alınız, öksürük duruyorsa havadır sorun. Su falan kaynatarak odayı nemlendirinis.

  • el desaparecido  (08.03.14 16:21:42)
saatlerdir su iciyorum hic bir ise yaramiyor sevgili compadrito.

Sen bi de bakalim yapabilirim belki :)
  • kedidir o kedi  (08.03.14 16:22:32)
Zencefil çayı

  • lord of the cucumbers  (08.03.14 16:26:14)
günde 3 litreyi de geçme sakın! su zehirlenmesi olma başımıza. ölün valla!

salla la işte bişeyler,

ıhlamur, zencefil, darçin, garenfil, bal

ille de en iyisi olmak zorunda mı? bu beşli olsun mesela.

cuğara içiyon nu? sen asıl ondan haber et hele!
  • compadrito  (08.03.14 16:56:38)
benim de geçen sene kurtulamadığım bir illetti bu hırhır oluyordu boğazım resmen nefes alırken hırıldıyordum bir ara, öksürük krizlerim de cabası. muhtemelen biten bir soğuk algınlığını tam atlatamadan geçirmişsin o da yadigar kalmış ordan sana. soğuk almamaya bak, bağrın böğrün açık gezme, sıcak yeaa deme kapa oralarını hep sıcak tut. ne zaman ki soğuk havaya maruz kalmam sona erdi öyle iyileştim ben. ne ıhlamur içtim ne hap ne ilaç ne şurup ne bir şey.

anlık kesmek için, bal iyidir.
  • kirazıseviyorum  (08.03.14 17:07:31 ~ 17:08:01)
pekmezli sıcak su. sabah denedim, işe yaradı. üzüm pekmezi olması gerekiyor diye okumuştum ama dut pekmezi varmış evde mecburen onu kullandım. ölçüsü var mı bilemiyorum. bardağın dibini kaplayacak kadar pekmez koyup üzerine de sıcak su doldurdum. hemen rahatlattı. belki sizin de işinize yarar.

  • Corialynne  (08.03.14 17:20:23)
pekmez-zeytinyağı
bal-çörekotu

bunlar dışında vicks sürersen ayağına ki iyi gelir evet, ama iki saat sonra geri yıka. ayrıca astımın varsa yine vicks ten uzak durmaya çalış.
  • uzunuzunilgi  (08.03.14 17:32:44 ~ 17:33:24)
kara turp ve bal. turbu oy oyacak ıle, ıcıne bal koy sabaha kadar beklesın sonra 1 tatlı kasıgı gunde 1 ya da 2 defa ıc tok karnına cok ıyı gelıyor..

  • en_birinci  (08.03.14 17:36:04)
zencefilli tarçınlı bir bitki çayı olabilir

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (08.03.14 17:37:02)
ıhlamur - karabiber - bal karışımını öneriyorum ben de.

  • dust in the wind  (08.03.14 18:11:58)
bal karanfil zencefil karabiber karıştırıp bir kaşık ye.

  • dreamsandcolours  (08.03.14 20:30:18)