ACİL diş apse için antibiyotik önerisi

annemin dişinde problem. apse yaptı. şişti diyor boğazıma kadar. nöbetçi eczane buldum, hangi antibiyotik almalıymım

Bana augmentin 1000 yazdilar ama agirmis. Alerjisi varsa sikinti olur

  • ibomiu  (02.03.14 20:55:46)
klamoks da agumentin muadilidir.

  • icim urperiyor  (02.03.14 21:08:24)
peki almalıyım sizce? ağrı kesici almıştı annem biraz hafiflediğini söyledi. yarın gideceğiz dişçiye ama şimdi gidip almalı mıyım?

  • brad pitt  (02.03.14 21:10:16)
Antibiyotiği şimdi alsanız bile anında etki etmez, yarın dişçiyle görüşüp almanız daha mantıklı. Augmentin verecektir.

  • pelerinx  (02.03.14 21:11:35)
Şimdi ağrı kesiciyle idare etmeli.

  • pelerinx  (02.03.14 21:11:57)
teşekkür ederim. ateş de yaptı apse. yarına kadar ağrı kesici mi vermeliyim. minoset vereyim mi, kaç saatte bir? ek bir ilaç veya tedavi veya?

  • brad pitt  (02.03.14 21:17:36)
hangi dişten kaynaklanıyor, ateşi çıktıysa bi acile gidin, bulabiliyorsanız nöbetçi diş hekimi/diş hastanesi bulun, apsenin drenajı gerekebilir. şişlik hangi diş/ bölgeden kaynaklanıyor fark edebiliyor musunuz, çene hareketlerinde kısıtlanma var mı?

  • erenu  (02.03.14 21:35:17)
herkes bilmiyor ama adsm'lerde acil kısmı var, 24 saat açık. randevuya da gerek yok. eğer sıkıntılıysa oraya gidip doktordan tavsiye alabilirsiniz.

  • icim urperiyor  (02.03.14 21:44:13)