çanakkale'de evi yanan yaşlı çifte yardım etsek?

www.hurriyet.com.tr

öncelikle selamlar ekşi sözlük ve duyuru ahalisi;

ya şimdi gördüm de 70 yaşında biri alzheimer iki yaşlı insanın evleri yanmış. nasıl içim acıdı ulan! biliyorum bu ülkede çok zengin adamlar var yok değil ama herkes 1 lira verse adamlarındanım ben. şu yaşlı tonton çift için bi hesap oluştursak yeni bi ev parası toplayabilsek? olmaz mı lan?

çok ciddiyim 1 liranın peşindeyim. hani çok vermek isteyene de karşı çıkmayız tabi ehe.

valilik falan bi şey yapmadıysa şu yaşları 70 olup ömürlerinin son demlerini geçiren iki insana bi yuva kuramıyorsak hakikaten...neyse...

modlardan rica az biraz üstte kalsın lütfen!

not: resmi kurumlardan herhangi bir yardım olayı yoksa bu yardım kampanyası geçerlidir. kimsesizlerin kimi olanlar bi şey yapmıyorsa yani!

edit: twitter.com

kızılay yanlarında olacakmış ama kızılay'ın kış günü yazlık çadırlar dağıttığını hatırlarsak o iş onlara kalmışsa bu yaşlı çift sabah çıkmaz. maşallah dedikleri 7 gün bile yaşamıyor zira kızılay'ın.

bi el atın be. hadi be olum bi hesap falan oluşturalım çok bi şey istemiyorum.

sözlük linki: antik.eksisozluk.com

duyur ahalisine: sözlük üzerinden başlığı takip ediniz lütfen. ilçede bulunan suser arkadaşlarımız yarın direkt mağdur çiftimizin hesap numaralarını paylaşacaklar. bilginize.

1 lira bile olsa bi hesap açtırsak ya da şimdi malum yılbaşı vs. hesap açmak sıkıntı olabilir, ünlü birinin vesayeti altında ciddiyim herkes 1 lira verse sözlüğün ve duyurunun yarısı buna katılsa ev değil apartman dikeriz.

insanlık hala sağ mı gençler????
  • pomaklar  (31.12.13 00:12:04)
ebru gündeş'i kullansak aslında iyi fikir. kadın ağlayınca herkes mazlum görüyor onu.

hadi genşler bi el atın be olum???
  • pomaklar  (31.12.13 00:34:01)
olm ebru gündeş'in kocası şu yolsuzluk yaptığı söylenen rıza zarraf değil mi? bence senin hesaba yatıralım, ben şahsen güvendim. hepimiz verelim gücümüz yettiğince birşeyler. bir ev alacak kadar yardım toplanabileceğini sanmıyorum yine de

  • ommadawn  (31.12.13 00:41:07)
iyi fikir. bir an önce hesap açılırsa kesinlikle gereken para toplanır. hatta bence başarılı olunursa, o hesap genel olarak bu tip işler için kullanılsın sık sık. sadece afet zamanlarında ya da farklı olağanüstü durumlarda yardım etmek yerine, ayda 1-2 defa bu şekilde organizasyonlar düzenlenebilir diye düşünüyorum. yardıma muhtaç insan kadar fazla şey yok ülkede. her şeyi de devletten beklememek gerek sanki değil mi? hayır kurumu değiliz elbet ama ne bileyim, aklıma gezi'nin ilk günündeki o sipariş edilen pizzalar falan geldi de isteyince oluyormuş, hatta abartılıyormuş bile. devletin görmediği çok insan var bu şekilde, neden böyle bir hareket başlamasın diye düşünmedim değil şimdi.

  • soso  (31.12.13 00:42:17 ~ 00:44:07)
ben de elimden geldiğince destek veririm.
fakat hesap açalım, her yerden içine karınca kararınca para toplayalım derseniz, devletin maliye yoluyla g.tmüzden kan alma ihtimali var. çatır çatır denetliyorlar. malum burası türkiye, bakan oğullarına para lazım.

  • gerigitnebileyim  (31.12.13 00:58:34)
şimdi arkadaşlar;

ben kendi hesap numaramı da veririm o sorun değil. tüm bilgilerimi evimin adresine kadar hatta iş yerimin adresine kadar yazarım buraya bi güvensizlik ortamı oluşmaması için. fakaaat maliye olayı nedir bilmiyorum. hani iyilik yapalım derken bize de kaçmasın arada. şayet çok bi tehlike teşkil etmiyorsa maliye ben hesap numaramı verebilirim hatta screenshotlar'la da bunu an be an belgeleriz.

lakin maliye konusunda net bi fikir almamız gerek sanırım.
  • pomaklar  (31.12.13 01:04:32)
Sabah BAYRAMİÇTE OLAN BİR DOSTUMDAN AMCAYI BULUP VARSA HESAP YOKSA HESAP AÇTIRMASINI İSTEYECEĞİM HESAP BO ŞAHSA AİT OLURSA DAHA ETKİN OLUR

  • the good fever  (31.12.13 01:10:50)
ha öyle maliye olayları falan girer işin içerisine elbet değil mi? hiç anlamam o işlerden. bir an kendimi de kaptırmışım neyime güvendiysem. ama yapalım, vardır bilgisi olan birileri.

  • soso  (31.12.13 01:11:23)
katılırım

not: bu duyuru yukarıya sabitlenirse daha çok kişiye ulaşır.
  • dalessandro  (31.12.13 01:39:33 ~ 01:41:13)
ben de katilmak istiyorum. yalniz bilgili birisi yurtdisindan nasil gonderecegim konusunda bana yardimci olursa cok sevinirim.

  • little miss rejectee  (31.12.13 01:46:26)
şimdi herkesten birer lira toplayıp ev parasına ulaşmaya mı çalışıyosunuz? bu mudur olay?

  • loser blueser  (31.12.13 01:47:08)
takipteyim. güzelliklere vesile olsun.

  • bay muskulpesent  (31.12.13 01:51:57)
bir lira olur beş lira olur on lira olur hiç para vermezsin de kendince bu kampanyayı ulaştırabildiğin kadar ulaştırırsın. amacımız sadece yaşlı çifti bi ev sahibi yapabilecek kadar para toplayabilmek.

  • pomaklar  (31.12.13 01:53:45)
nasıl organıze edılecek net bır karara varıldı mı?

  • nickyy  (31.12.13 01:54:05)
Sabah saatlerinde amcaya ulaşıp hesap numarasını edinmeye çalışacağım hemen başlık altında bilgi vereceğim. Saygılar.

  • the good fever  (31.12.13 02:03:10)
yalnız hesap numarası falan denmiş, yaşlı amca bankadan para çekme konusunda sorun yaşayabilir. ki zaten rahatsızlıkları da malum. bence o semtin muhtarı ya da kaymakamı ile irtibat kursanız çok daha iyi olur. özel bir hesap açılır ya da yönlendirirler bizi oraya yardım yaparız. hem böyle insanların da güveni artar daha da rahat yardım yollarlar?

  • fasxwall  (31.12.13 06:54:40)
sözlükte de burada da yardıma nasıl katkıda bulunulacağına dair bir bilgi yok. bi el atıverin.

  • velhasilkelam  (31.12.13 08:23:28)
kesinlikle katılırım. hesap numarasına bakar işler. yeterki onlar bu yaşta bu şekilde göz önünde olmasınlar.

  • arafı geçince solda  (31.12.13 09:30:34)
nihat sirdar az once twitter'da paylasti (twitter.com)
gelen cevaplardan biri de soyle: twitter.com

dogru-yanlis bilemem ama not edin bir kenara.
  • fader  (31.12.13 12:30:48 ~ 12:40:35)
hesabımda kalan son 5küsür lirayı gönderdim. keşke daha fazla yardım edebilseydim. babaeski'den selamlar.

  • thracian  (31.12.13 12:31:37)
Duyurudaki sözlük linki kırık mı?

eksisozluk.com
  • tzum_tzum  (31.12.13 13:00:36 ~ 13:02:38)
Ben de katılmaya hazırım. lütfen gelişmelerden haberdar edin

  • dunedain133  (31.12.13 13:30:18)
Ben de mutlaka katılırım.

  • feltetelek  (31.12.13 13:33:10)
Varım, elimden geldiğinde yardımcı olmak isterim. Şöyle bir tweet de var: twitter.com ama yine de arayıp ilgilenmek iyidir.

  • lcha  (31.12.13 13:33:58 ~ 13:39:25)
ben de varım kesinlikle. hesap numarasını bekliyorum.

  • mrz breezy  (31.12.13 13:39:25)
hesap numarası belli oldu, sözlükteki başlıkta yazıyor ama burada da yazılı dursun.

hesap bilgileri:
hüseyin alacaoğlu
iban: tr15 0001 0000 7709 5020 4250 02

ziraat bankası - bayramiç şubesi (şube no: 77)
hesap no: 9502042 - 5002
  • soso  (31.12.13 13:56:06)
başka platformlarda da paylaşıyorum izninizle.

  • Absinthe75c  (31.12.13 14:46:57)
www.hurriyet.com.tr

soyle bi haber de yapmıslar kaymakam evin yeniden yapılacagını soylemiş, ben de hesap numarasına bir miktar para yolladım umarım işe yarar.
  • rurouni  (31.12.13 15:02:33)
hesap acmak zor su durumda banada ulasın cidden uzuldum su anda ne yapacaksanız banada haber verin nolur

  • topraam  (31.12.13 16:01:01)
yazın abi,beni de yazın. 40 lira yevmiye alıyorum. 1 gün onlara çalışırım

  • romayi kurtaran itfaiyeci  (31.12.13 16:20:31)
şimdi benimki iş bankaı bu hesaba nasıl para göndercem eft mi havale mi hangisi?

  • neferkitty  (31.12.13 18:49:07)
@neferkitty eft ile göndereceksin.

Ben de gönderdim haydi bakalım hayırlı olsun :)
  • pandispanya  (31.12.13 19:26:52)
@nefer; eft ile göndereceksin.

  • ben ettim sen de et  (31.12.13 19:28:02)
@neferkitty: eft

şimdi vurmayın da bu hesabın gerçekten de o amcaya ait olduğuna nasıl emin olabilirim. her şeyden şüphe duyar oldum devletimiz sağolsun.
  • tepedeki psychedelic adam  (31.12.13 19:47:41)
Öncelikle bu konuda duyarlı davranan, birçok insana ulaşıp yardımcı olmasına vesile olan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Allah'tan olay anında komşular teyzemize yardımcı olmuşlar, çok daha üzücü şeyler yaşanabilirmiş..

Gördüğüm kadarıyla çok kısa sürede çok ciddi miktarda yardım toplandı. Sözlükten the good fever rumuzlu arkadaşımızın mesajlarını takip ediyorum, ziyarette bulunmuşlar anladığım kadarıyla, sağolsunlar.

Amcamız ve teyzemizin ağlayan anları bizleri kahretti ama gösterilen hassasiyet de bir o kadar duygulandırdı. İnşallah en kısa zamanda yeni evlerine kavuşurlar, bizler de görür mutlu oluruz. Emeği geçen ve yardımcı olan tüm arkadaşlar tekrardan sağolsunlar, harikasınız..
  • Lethe  (31.12.13 19:53:27)
perşembe ilk iş bunu yapacağım. yardım eden herkese de teşekkürler. böyle bir şeyin içinde bulunmaktan gurur duyarım.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.01.14 00:55:09 ~ 00:56:15)
ben de bugun gonderecegim, hepiniz supersiniz

  • porcupinestrike  (01.01.14 11:47:39)
ev tamiri için yardim etmek hatali bence kadin alzhmeir

  • earl  (01.01.14 17:06:18)
hala devam ediyor degil mi? huseyin alacaoglu isimli bir iban var oraya gonderiyoruz?

  • burusuk boynuzlu hirgur  (01.01.14 18:19:49)
hala devam ediyor evet.

kaymakamlıkla paralel şekilde ilerliyoruz. muhtemelen bi çözüm üreteceklerdir. bakıcı vs. gibi.

12 ocak'ta da kaymamak ile de görüşme talebimiz oldu. en azından bundan sonra izleyecekleri yol nedir nasıl olacak bilgi sahibi olmak açısından.

saygılar.
  • pomaklar  (01.01.14 18:50:07)
adam açıklama yapmış istemiyormuş yardım artık 95 bin lira birikmiş bu para yeter başkalarına yardım edin der.

  • jamswety  (02.01.14 14:19:59)
  • fader  (02.01.14 14:28:05)
çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diye katıldım ama sanırım yollamayın artık diyorlarmış ..

  • sannora  (02.01.14 16:01:29)