ses sistemi/hoparlör girişi sorusu

üzerindeki "yılların yorgunluğundan" görüldüğü üzere milattan önce 400'den kalma bir ses sistemim var. hoparlörlerin girişi yine görülebileceği üzere genel kullanıma uygun değil. sorum şu: ben bu hoparlör girişlerini 3.5 mm jaklı hale getirip bilgisayarda kullanabilir miyim? olursa nasıl olur?

  • neronnuri  (08.12.13 15:12:37)
hoparlörün arkasında da sadece yukarıdaki gibi tel girişi var, farklı kablo takılmıyor.

  • baba jo  (08.12.13 15:30:51)
@neronnuri doğru kabloyu vermiş. Eliniz bu işlere yatkınsa şöyle yapabilirsiniz. O kablodaki siyah ve kırmızı uçları kesip kabloyu açacaksınız. Kestiğinizde içinden 2 tane tel çıkacak her birinden. Her hoparlördeki çiftliyi, bu 2 lilerle eşleştirip bantlayın.
Mesela kırmızıyı kestiniz, kabloyu sıyırdınız. 2 tane tel grubu çıkacak. Sol hoparlördeki uçları, bunlara ayrı ayrı birleştirip bantlayacaksınız. Sonra diğer siyah ucu.
Ya aslında çok kolay. Ben anlatamadım. Mutlaka birisi benden daha iyi anlatacaktır. Ama öyle yapılıyor. Eliniz yatkınsa bu işlere kesin yaparsınız.
Not: Bunu dışarda çok ucuza yaparlar söyleyim. Kabloyu götürüp kolonlarıda bıraksanız 5lira verseniz olur. Daha sağlam olur hemde. Eğer elinizden gelmiyorsa tabi.
  • klorlu su boregi  (09.12.13 01:00:06)