boğaz agrısı baslangıcı ıcın ılac

eve bogazda genızde yanmalar kadıfelesme basladı. bılıyorum bu gece yatıp sabah uyanında dahada kotulesecek. hastalık ılerlemeden hangı ılac iyi gelır, koca karı ılaclarınada razıyım. yeterkı baslamadan bı an once onlemı alayım

(bkz: benical cold)

  • eofor  (19.09.13 00:15:11)
benıcal cok etkı etmıyor ama yınede sagolasın. bogazı yumusatacak rahatlatacak bısı lazım

  • Bysb  (19.09.13 00:23:25)
Agumantin,nurofen cold+flu, bide fahrex varsa bi iki fis sik.

  • lord  (19.09.13 00:24:19)
Haci bide sen sen ol git nobetci eczaneye en azindan de boyle boyle ben gitmedim 3 gundur azima sicildi halada oyle.Erken teshis hayat kurtarir.mobilim editleyemedim.

  • lord  (19.09.13 00:25:25)
vicks merhem sür boğazında yandığını hissettiğin yerlere iyi gelir

  • alciphron  (19.09.13 00:25:54)
ben öyle durumlarda tanflex sıkıyorum, bir de umca diye bir ilaç var hasta olacağını hissettiğinde alırsan atlatıyorsun.

şu an yapabileceğin şey evde pekmez varsa bir kaşık ye, boğaza iyi geliyor.
  • yok artik daha neler  (19.09.13 00:27:49)
nurofen

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (19.09.13 00:29:50)
benim boğazımda sorun olduğunda çay bardağına biraz bal koyarım, içine de biraz toz zencefil.macun kıvamına gelinceye kadar karıştırırım.zencefil az da olmayacak, çok da olmayacak. sonra kaşıkla boğazım yana yana yerim.Sabah olunca çok rahat kalkarım.

  • setra  (19.09.13 01:15:28 ~ 01:17:03)
bardağın yarısı acı bal (6+1 kavanoz 100 tl olanlarda değil)
diğer yarısı limon karıştır ve iç

ilaç olarak:
vicks merhemi mendile sür ve boğazına sar
tantum sprey
aferin fort (uyutur)
  • baydemir  (19.09.13 10:49:06)