6+0+4'e göre?

3 adamı ilk 11 başlattık.
diğer 3'ünü yedek oturtamıyor muyuz?

böyle bir saçmalık varsa tüfekli bonba verin federasyon binasını patlatalım.

Oturabilir. Yedek + sahadakiler = 6 olacak anladığım kadarıyla.

  • burasi ne garip bir yer  (08.07.13 13:54:30)
hayır oturtamazsın. sahada maksimum altı yabancın olabilir. altıdan az olursa kalan kısım da tribünde olur.

  • tantunisultansüleyman  (08.07.13 13:54:35 ~ 13:55:12)
arkadaş yedek olarak oturtamıyorsak, son 1000 yılın en büyük komedisidir bu :)

düşünseniz ya, bir deplasmana gidiyorsunuz 3 gün önceden. 6 yabancı aldın, diğerlerini alamıyorsun. hop kadronun 6 tanesi belli bile. yedek oturtamıyorsun nasılsa. rakip takım ne oynayacağını şimdiden biliyor.

neyse, zaten pek normallikler ülkesi değiliz.
  • kamera motor  (08.07.13 13:58:48 ~ 13:59:16)
6 sahaya surebileceginiz maksimum yabanci sayisini belirtiyor. 0 da sahada 6 yabanci oldugunda yedek kulubesinde yabanci oyuncu olamayacagini belirtiyor. yani kisace 18 kisilik kadroya maksimum 6 yabanci alip oynatabilirsiniz diyor. istersen yedekte oturt ama 6 yi oyun icinde ya da disinda gecemezsin.

  • Notts  (08.07.13 14:07:15 ~ 14:07:58)
Off dayanamadim cevap veriyorum. Oturtabilirsin. Eger 6+2+2 olsaydi 6 kisi sahada iki kisi yedekte iki kisi tribunde oturabilirdi. Yani 6 yabanci sahadaysa, yabancilardan birini oyundan cikarip yedeklerden bir yabanci sokabilirdin demek.
Bizim formule donersek 6 yabanciyi sahada tutabilirsin ama bunu yaparsan yedege yabanci oturtamazsin demektir o 0. Fakat sen yabancilardan 4'unu oynatirsan 2 yabanciyi yedekte oturtabilirsin. Yani oradaki 6+0'in anlami sahada ve yedekte toplam 6 yabancı bulunabilir demek. Ama eger 6'si sahadaysa yedege yabanci alamazsin.

  • lorenzen  (08.07.13 14:07:18)
bunu biriyle tartışmıştım az daha kavga ediyordum. oradaki sıfır'ın konma sebebi bence 6+2+2'deki ortadaki 2 yedeği belirtiyordu ya hani, bunda ise 6+4 dendiği zaman o 4 kadro dışı değil de yedek sanılabileceği için 6+0+4 denmiş, amaç bu.

böyle bi kural baştan aşağı saçmalık da o da ayrı bi konu.
  • baldur  (08.07.13 14:09:04)
oymak beyi +1

  • ir10  (08.07.13 14:14:37)
Toplam 10 yabancı olabilir,en fazla 6sı maç kadrosuna girebilir (18 kişilik), geriye kalan 4ü de o hafta kadro dışı kalır.

  • dibini gor  (08.07.13 14:30:03)
6+0+4 teki 0 klübede yabancı oturtamazsın demek. ilk 18 diye bir ibare yok. ilk 11 de 6 yabancı tribünde 4 yabancı. isteyenle istediği kadar iddiaya girerim.

  • tantunisultansüleyman  (08.07.13 14:30:15)
hayır 18 kişilik kadroda 6 yabancı bulundurabilirsin. istersen 6 tanesini de yedek soyundur. geçen sene mesela 5 yabancı ilk 11'de çıkıp 3 tanesi yedek oturabiliyordu.

  • lathspell  (08.07.13 14:40:55)
yahu öyle saçma sapan şey mi olur? tabii ki de 6 yabancıyı ister yedek oturtursun, ister sahada oynatırsın. oradaki sıfır, altısını birden sahada oynatıyorsan kalan dördünü kadro dışı bırakacaksın, yedek oynatmayacaksın anlamına geliyor.

düşünsene lan bütün taktikler sıçar o zaman. tersten düşünün. sahada altı tane yabancı oynarken yaabncılardan biri sakatlansa oyundan çıkamayacak mı kulübede sıfır yazıyor diye. ya da oyundan yabancı çıkıp yerli giremeyecek mi? ya altısını birden sahada oynatıcan, ya da oynatmadığını kadro dışı bırakıcan olabilir mi? hadi olabilir diyelim. o zaman 5+0+5 olmayacak mı= tribündeki yabancı hani 4 tane olacaktı? 5 oldu ya la?
  • kibritsuyu  (08.07.13 14:47:29)
kibritsuyu noktayı koymuş.

  • baldur  (08.07.13 14:49:34)
ya da ne bileyim sakatlığı yeni geçmiş yabancı oyuncu. ya ilk 11'de yer alacak, ya da ilk 11'de yer alacak hale gelene kadar tribünde mi oturacak? son 10 dakika oyuna alayım falan yapılamayacak mı?

6+0+4 diye bir şey yok. öyle matematik denklemi gibi kural mı olur anasını satayım. o bizim basının olayı daha iyi anlayalım diye uydurduğu bir formülasyon. kural kirabına "yabancı oyuncular 6+0+4 diye dağılır" yazılabilir mi? adam diyor ki aynen "10 tane yabancı hakkın var. en fazla 6 tane yabancıyı kadroya alabilirsin. tamamını sahaya sürmüşsen kalanları yedeğe oturtamazsın". bizim basın almış buna 6+0+4 diye isim takmış. sen istersen 3+3 yap, istersen 2+4 yap. istersen 4 tanesini kadroya al 6 tanesini tribüne oturt, kadroya aldıklarının ikisini oynat, iksiini yedek yap, 2+2+6 olsun. yap yani bunların hepsi olur. sadece diyor ki maksimum 6 tanesini kadroya alabilirsin. altı tanesini kadroya alıp hakkını doldurduysan kalanları da yedek oynatamazsın, onalr kadro dışı. bu kadar.
  • kibritsuyu  (08.07.13 15:00:02 ~ 15:04:40)
"düşünsene lan bütün taktikler sıçar o zaman. tersten düşünün. sahada altı tane yabancı oynarken yaabncılardan biri sakatlansa oyundan çıkamayacak mı kulübede sıfır yazıyor diye. ya da oyundan yabancı çıkıp yerli giremeyecek mi? ya altısını birden sahada oynatıcan, ya da oynatmadığını kadro dışı bırakıcan olabilir mi? hadi olabilir diyelim. o zaman 5+0+5 olmayacak mı= tribündeki yabancı hani 4 tane olacaktı? 5 oldu ya la?"

panpa mantığın yanlış. maksimum altı tanesi sahada olabilir. yani yabancı adam çıkarsa yerine yerli bir oyuncu girebilir. tepkilerin temeli de bu zaten yedek klübesinde yabancı oturtamıyorsam neden para verip alayım ki?

aldıkları karar saçma ama tüpçü işte. ne bekliyorsun ki?
  • tantunisultansüleyman  (08.07.13 15:09:56)
peki bundan önce 6+2+2 iken 5+3+2 yapılamıyor muydu onu söyleyin bana? altı tane birden ilk 11'de sahaya sürücen, iki tane de yedekte oturacak diye bir şey var mıydı?

  • kibritsuyu  (08.07.13 15:12:49)
yahu uzatmayın be abicim!
6+0+4
6 kişi 18'lik kadroya alırsın. istediğini yedeğe, istediğini ilk 11'e koyarsın.
bu kadar basit!

yani 18 kişide 6 kişi yabancı var, diğerleri tribüne. sen ister 6 kişi ilk 11 başlat, ister 1 kişi başlat, kalan 5'i yedekte oturt.
budur oğlum ya!
  • gece lampulu  (08.07.13 15:14:40)
yuh bu neyin tartışması ya cevap bu kadar açıkken.
ilk 18'de 6 yabancı olabilir. istersen ilk 11'e 0 yabancı al, yedeklerin 1 türk + 6 yabancı olsun. bunu da yapabilirsin. sana kalmış o denge. geri kalan 4 de tribünde işte.

  • xenophobe  (08.07.13 16:43:24)
galatasaray fenerbahçe süper kupa maçında ilk uygulamasını gördük mü? ikna oldunuz mu? fenerbahçe 5+1+4 şeklinde çıktı sahaya. christian, alves, kuyt, sow, webo sahada, kadlec yedekte. geriye kalan meireles, yobo ve krasic de tribünde.

yani 6'sını da sahaya sürecen diye bir şey yok. istersen kenarda oturtursun.
  • kibritsuyu  (16.08.13 12:56:26)
6 ve 0 tamam da 4 tribünde ne demek amk
tribünden kime ne anlamadım zaten futboldan da anlamıyorum ama anlasaydım bu mantıklı gelir miydi acaba

  • ssyumusakg  (16.08.13 13:44:23)
kadro dışı yani. isterse gitsin evinde otursun canım kime ne :)

  • kibritsuyu  (16.08.13 15:14:37)