Windows 7 Açılış Ekranında Takılma

Laptop'a 3 kere format attım fakat hep aynı yerde donup kalıyor.
Farklı dvd'lerde denedim olmadı.
Hatayı araştırdım. Hatanın Nvıdıa ekran kartından olabileceğini yazmışlar..
Fakat sorunun nasıl çözüleceğine dair bir bilgi vermemişler...
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

marka/model?

XP denediniz mi?
safe mode'da acabiliyo musunuz?
driverlar update edilebiliyor mu?
  • yirtik foto  (18.01.13 00:17:20)
Exper W258HP hocam. Güvenli modda bir türlü açamadım. Açılırıken ondada takılı kalıyor.
Bilgisayar hiç açılmadığından driver güncellemeside yapamıyorum.
Xp denemedim... Kafayı yiyecem valla...
  • neronnuri  (18.01.13 00:26:00 ~ 00:26:34)
bilgiler yetersiz simdilik. command prompt yapip bi disk check yapmak lazim harddiskin saglamligindan emin olmak icin.
bi de ramlere bakmak lazim. bu ikisinde de temiz cikarsa, sorun nvidia kaynakli olavilir (ama yine de bilgisayarin acilabilmesi lazim)

windows yuklenmesi tamamlaniyor mu peki?
  • yirtik foto  (18.01.13 00:43:38)
Exper W258HP
INTEL İ5 CORE
8 GB DDR3 RAM
GEFORCE GT 520M
Hocam özellikleri bunlar.

Windows sorunsuz bir şekilde kuruluyor. Windows Başlatılıyor ekranında donup kalıyor açılış sesi filanda geliyor..

Biosu varsayılan ayarlarına geri döndürdüm. Ram'in tekini çıkarıp, 4GB olarak denedim. Fakat halen aynı...
Cahillik edip format atarken Recovery kısmınıda sildim. Bunda kaynaklanabilir mi acaba. Keşke Recovery'e geri dönseydim...
  • neronnuri  (18.01.13 00:58:09 ~ 01:07:58)
yukleme sırasında shift + F11 yap

chkdsk komutuyla volumleri tarat

volumler hakkında bilgialmak istiyorsan vol c: vol d: yaz
  • Wilhelm  (18.01.13 01:05:52)
HDD'yi değiştirdim yine aynı. Sorun hdd değil yani. Büyük ihitmal ekran kartından. Bu sorunu nasıl çözebilirim:s

  • neronnuri  (18.01.13 05:26:14)
Herkese cevaplarından ötürü teşekkür ederim. Sorunun çözümü şöyle;

1 Windows Vista veya Windows 7 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
2 Sorulduğunda bir tuşa basın.
3 Dili, saati, para birimini, klavyeyi veya bir giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
4 Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
5 Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.
6 Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Komut İstemi'ni tıklatın.

Windows RE(kurtarma ekranı) ekranında komut istemine aşağıdaki komutları yazın:

bcdedit /export C:\BCD_Backup
c:
cd boot
attrib bcd -s -h -r
ren c:\boot\bcd bcd.old (NOT: attrib yazın eğer çıkan dosyaların içinde bcd.old varsa[ del bcd.old ] yazın)
bootrec /RebuildBcd

gelen ekranda A yazın enterlayın

NOT:bunların yanında sanıırm bunlar da yapılacak garanti olsun

bootrec /FixMbr

bootrec /FixBoot

bootrec /ScanOs

bootrec /RebuildBcd
  • neronnuri  (18.01.13 06:34:28)