Eşim oğluma koymak istediğim isme izin vermiyor

Terim diye isim olur muymuş, yok çocukla dalga geçerlermiş. Ne alakası var? Çocuğu direk sınıf başkanı yapmazlarsa adam değiller diyorum dinletemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? İki isim koyalım, biri Terim olsun diğerini sen seç dedim onu da dinlemedi. Boşanayım mı?

Edit: Oğlumun adını Terim koymama izin vericek bi kadın arıyorum.

terim diye isim olmaz arkadaşım. eşini dinle kır dizini otur. terim terim ben seni fena si...im diye dalga geçerler çocukla.

  • nofearman  (18.12.12 13:58:07)
bosanırsan cocugu anneye verirler. bunu goze alıyorsan bosan.

  • evegirmekistemiyorum  (18.12.12 14:00:23)
eşinize katılıyorum.
Terim nedir abi:)
ve harbiden dalga geçilir yani.
bunun örneklerini çok görüyoruz. bırak isimle soyisimle bile dalga geçiliyor.
çocuğa bunu yapma hakkın yok.
  • enkolaykullaniciadi  (18.12.12 14:00:39)
Boşan

  • kingbulva  (18.12.12 14:00:44)
boşan +1
önemli bir problem.

  • durdenist  (18.12.12 14:01:17)
hatırlıyorum yıllar önce mustafa sandal oğlum olursa adını "yada" koyacağım diye röportaj vermişti. oğluna "yaman" adını verdi. sen de verme kardeş.

  • kakao  (18.12.12 14:01:32)
kadın haklı

  • yue  (18.12.12 14:04:43)
boşanma, eşin haklı. Terim hoş bir isim değil.

  • nevrotik  (18.12.12 14:05:35)
aman deyim çocuk hayata 1-0 yenik başlamasın.

  • no love no glory  (18.12.12 14:07:06)
Eşine katılıyorum. Kötü bir isim..Yine de ikinci bir isim olabilir diye düşünüyorum. Sınıf başkanlığı v.s ise çok boş bir muabbet olmuş. Sınıf başkanı ya da ondan öte milletvekili olsa ne olur? Statüler bu kadar önemli mi gerçekten?

  • ned flanders  (18.12.12 14:07:57 ~ 14:11:18)
hahahaha terim nedir deli misin iyi boşamamış daha
daha bi şemsiyene sahip çıkamıyorun çocuğa nasıl sahip çıkacaksın hem

  • neira  (18.12.12 14:07:58)
terim diye isim olmaz. bu çocuk nüfus idaresi dahil ismini yazdıracağı bütün kurum ve kuruluşlarda "kerim" olur, hayatı boyunca dünya kadar zorluk çeker. kimse ismini doğru anlamaz.

dalga da geçilir de onu falan geçtim.
  • kibritsuyu  (18.12.12 14:08:40)
bir önceki duyurunda 40 kişi arka arkaya berbat isim dedi, artı eşin de kabul etmiyormuş. hala diretiyorsan boşan bence de. herkes için en hayırlısı.

  • sir gawain  (18.12.12 14:08:49)
fatih koy lan, terim ne

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (18.12.12 14:08:57)
çocuk olsam terim adlı çocukla çok pis dalga geçerim ayrıca başkanlık seçiminde oy vermem.

  • ocanal  (18.12.12 14:11:36)
fatihterim koy en iyisi. bitişik.

garanti bankası hoşdere şubesi'nde bi güvenlik görevlisi vardı 7-8 sene önce, adı "karamurat". yaka kartında yazıyordu "karamurat bilmemne" diye. babası nasıl gaza geldiyse artık.
  • kibritsuyu  (18.12.12 14:13:53)
boşanırsan çocuk hayata 1-0 yenik başlar, terim koyarsan 3-0 hükmen mağlup başlar. bence fatih koy, geçinip gidin işte.

  • drdolantin  (18.12.12 14:20:08 ~ 14:22:02)
Kadin seni bosasin

  • missdior  (18.12.12 14:30:34)
izin mi istiyosun bir de?

  • mehmetoloji  (18.12.12 14:33:01)
o nası' isim la?! tamam, zevkler-renkler vs. ama höh arkadaş. ahdım olsun, çocuğuna terim ismini verirsen benim çocuğu senin çocuğun üstüne salarım, ismiyle taşak geçtiririm. çocuğuna şimdiden söyle travmalardan travma beğensin. ergenliği sik gibi geçicek.

  • henrychinaski  (18.12.12 14:38:13)
terim deyince aklına fatih terim gelen büyük bir kitle var, bunu da göz önünde bulundur bence. yani ne kadar iyi olabilir ki terim adı :/

boşanma, bebeye yazık :(

ha ama ille başka bi kadın arıyorum diyorsan da eşine yazık, boşan gitsin :(
  • devilred  (18.12.12 14:52:50)
karın haklı, terim diye isim mi olur

  • dieselsingle2  (18.12.12 14:54:41)
terim, amına gömerim.
terim, seni sikerim.
terim, gel ağzına vereyim.
terim, dön de götüne gömeyim.

olmaz yani böyle bir isim.
  • mikail bey  (18.12.12 14:58:21)
bu yüzden boşanmayı düşünebiliyosan direk boşan zaten uğraştırma kadını.

  • cagdassalur  (18.12.12 15:00:22)
bir ara ecevit diye isim konulmuştu baya. terim'in de olabilitesi var. boşan.

  • tantunisultansüleyman  (18.12.12 15:00:40)
terim diye isim filan olmaz. bu sebepten boşanmayı düşünüyorsan en kibar tabirle "hööh" derim sana. eşin haklı.

  • inevitable loser  (18.12.12 15:00:53)
ernesto koy.

  • barut  (18.12.12 15:02:00)
yıllar sonra çocuk bu başlığıda sen tarafından açılıp adını da terim koyduğunu bi düşünsene içler acısı halin.

  • memnun1  (18.12.12 15:03:06)
isim çok kötü!

  • atmosphere  (18.12.12 15:03:53 ~ 15:04:13)
eşin haklı amk. terim ne. hay koyacağın ismi..

  • orijinalinden guzel  (18.12.12 15:11:12)
yazik cocuga yapma. sirf sen istedin diye cocugun omrunu heba etme. terim si....rim, terim kokuyor gibi dalgalara maruz birakma. cocuklar cok acimasizlar bu konularda unutma.

  • 65 derece  (18.12.12 15:11:34)
bence metin ali feyyaz koy. şaka bir yana büyüyünce çok karizmatik bir isim gibi dursa da ergenlikte marjinal bir isim olacağı için çok dalga konusu olur. he sen dersen ki ben oğlana kung fu da öğretecem o zaman buyur. bu sefer de sizin oğlan çok kavgacı diye okul yollarına düşersiniz..

adını söylediğinde herkesin anlamı ne diye soracağını da göz önüne al. bizim sınıfta bir çocuk vardı her hoca çocuğa adının anlamını sorardı. bir yerden sonra biz bile sıkıldık. bir de o çocuk büyüdüğünde fatih terim modası geçmiş olabilir. mesela şimdi adı bechanbauer (nası yazılıyorsa artık) veya prekazi olan bir çocuk ne kadar popüler olabilir ki? mesela tanju ismini bile duyduğumda tüylerim diken diken oluyor benim..:)

-adın niye terim?
+babam fatih terimi çok severmiş de ondan
-fatih terim mi, o kim yaa..
  • bihaber  (18.12.12 15:13:22)
Terim diye isim mi olur?? galiba galatasaraylı olduğunuz için böyle bir şey yapıyorsunuz ama yapmayın. yazık çocuğa be.

  • carline  (18.12.12 15:16:35)
terim ne ya kötü isimmiş beğenmedim bende çok dalga konusu olur bencede gel vazgeç bu sevdadan,

  • basond  (18.12.12 15:36:03 ~ 15:36:23)
isim gerçekten kötü. Değişik olsun diye artık terim ne yahu.. Çocuğunuzu düşünün biraz !!!

  • pembegurba  (18.12.12 15:38:25)
cok doğal anne çocuğuna terim isimini vermek istemeyebilir sizin de buna saygı gösterip başka alternatiflere yönelmeniz gerekir ilişkinizi ve zaten 9 ay boyunca bir sürü çileler çekmiş anneyi bu meselelerle yıpratmayın yazık

  • runlolarunn  (18.12.12 15:39:55)
eşin sana boşanalım demediği için şükret.ne sabırlı insanlar var ya :)hakikaten terim olmaz.efenin yanına başka isim seç.ayrıca hiçbir kadın çocuğunun adına terim konmasına izin vermez,gel sen bizi dinle :)

  • rock n roll  (18.12.12 15:42:16)
fenasi terim koy, iki isim moda

  • spankenstein  (18.12.12 16:03:03)
çocuklara isim konulurken mutlaka sonuna bey veya hanım ifadesini getirip yüksek sesle söylemek gerekiyor kulağa nasıl geliyor diye. zira bu çocuklar hep kundakta kalmayacak, büyüyüp iş hayatına girecek. deneyelim şimdi sizin durumda; terim bey. kesinlikle hayır oyu kullanıyorum.

  • Phoebe  (18.12.12 16:04:05)
derwall ismi de güzel. onu da bi düşün.

  • atmosphere  (18.12.12 16:08:26)
lafım eşine, boşansın senden o nasıl isim ya.

  • joepiscopo  (18.12.12 16:31:51)
böyle bir isim teklif eden eşle bir gün daha evli kalmam. eş dediğin az çok bir genel beğeni, zevk sahibi olur. köylü müsün arkadaşım?

  • east en boule  (18.12.12 18:17:27)
parasi olmayip maca bilet parasi bulan tiplerden bir farkin yok

  • mazungu  (18.12.12 19:22:39 ~ 19:23:13)
Terim ne dostum sacmalama. Bosanma sakin halledin aranizda bu meseleyi. Kadin sonuna kadar hakli. Baska isim bulun.

  • kya  (19.12.12 01:29:07)
iki isim koyun evet ikincisi de fatih olsun

  • ceoz  (20.12.12 00:14:03)