iddaa ve matematikten anlayanlar! bir bakın hele

şimdi 3 veya 4 tane banko maç yazsak. (ve bu bankoların hepsinin geldiğini düşünürsek)
altınada rastgele aynı 8 tane maça bir kuponda hepsine alt oynayıp diğer kuponda hepsine üst oynasak
nasıl bir durum olur?
kara geçmemiz için banko maçların oranı en az kaç olmalı?
alt ve üst oynayacağımız maç sayısı kaç olmalı?
sistem kaç yapmalıyız?
bu, akla uygun bir deneme olur mu?

saçma bir uygulama olur.
3 ya da 4 bankonun kesin tutacağını düşünüyorsan(banko olarak oynayacağına göre, inanıyorsun tutacağına) sadece o maçlara yüklü gir daha iyi.

  • baldur  (23.04.11 09:47:15)
3 veya 4 banko maçınızın toplam oranına 3 diyelim.
8 tane alt veya üst için ortalama oran 1.50'den toplam 25 oran yapar.
İki durumu kombine edip riski arttırmak yerine, 3 oranlık kupona 25 misli veya 25 oranlık kupona 3 misli oynamak daha mantıklı.
  • nopnog  (23.04.11 10:24:19)
şu dediğin şeyin benzerini yapıyordum ben ara. bu hesaplama alt-üstte tutmuyor. tutuyor da, ancak 8 maçta 5'ini falan bilmen lazım biraz kar etmen için. onun yerine oranı daha yüksek olduğu için 8 tane beraberlik yazarsan daha mantıklı oluyor. benim yaptığım şey, 3-4 maç banko oynayıp gerisini beraberlik veya sürprize yakın maçlarla yani oranı yüksek oranlarla doldurup sistem 0 ve 1 oynamak. 4 banko ile 12 lira yapıyor. dört banko maçın oranı 1'e 4 falan olsa, beraberlikler genelde 3'e yakın oluyor. yani dört bankoyu tutturman durumunda berabere biten her maç için 12 lira alıyorsun aşağı yukarı + sistem 0 oynadığın için bankoların oranını da alıyorsun yani 4 lirayı. 5 beraberlik bilsen 12*5 + 4(sistem 0'dan gelen 4) toplam 64 lira oluyor. gerçi 11'de 5 beraberlik yakalamak iyi bir oran. çok fazla değil ama aldığın risk oranında iyi para. öbür türlü alt-üst oynasan, a-ü 1'e 2 verse, her tutturduğun için 4*2 = 8 lira alacaksın. 11 maçtan 5 tanesini bilsen 5*8 = 40 lira ediyor. gerçi tutturma oranı daha yüksek ama gördüğün gibi işin kârı düşüyor. ve 8 tane alt üst tutturmakla 5 beraberlik tutturma ihtimalin neredeyse bir.

neyse, kafan karışmamıştır umarım. olay budur benim için.
  • uckac  (23.04.11 10:46:59)
iyi de sadece hepsi alt ya da hepsi üst bitcek diye bi şey yok ki. ne hepsi üst biter ne hepsi alt biter, o kuponlar yatar..

  • mosakale  (23.04.11 10:50:22)
@mosakale adam sistemli oynamayı düşünüyor zaten.

  • baldur  (23.04.11 10:54:24)