Telefon Tavsiyesi

2500 lirayı aşmayacak şekilde bir telefon arıyorum. 9-10 senedir iphone kullanıyorum. Hiç android kullanmadım. Lakin fiyatlar malum. Gidip 6-7 bin lira verip telefon almak istemiyorum. Bu saatten sonra da iphone 6-7 alınmaz.
Oyun oynamam. Ama akıcılık önemli benim için. Pil performansı da önemli. Kullandığım 5S'i mutlaka gün içinde şarj etmek zorunda kalıyorum. Günü çıkarması kafi ama 1-2 sene içinde batarya performansı düşünce de günü çıkarması önemli. Kamera konusunda çok hassas değilim ama güzel fotoğraf çekmesi iyi olur tabi. Kullandığınız ve önerebileceğiniz cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bu arada Hollanda ya da Almanya'dan da getirtmek gibi bir durumum olabilir. Ama 600 küsür lira harç ödeniyormuş artık. Avantajlı olur mu bilemedim.
2-3 model buldum ben.

Xiaomi Pocophone F1
Özellik bakımından bu çok iyi ama biraz tasarım olarak çok geri kalmış gibi. Ama bundan ziyade beni düşündüren Xiaomi'nin TR'deki servis olayı. Çok şikayet var.

Huawei Mate 20 Lite
İşlemci ve GPU konusunda tereddütlerim var. Testlerde aldığı puanlar çok iyi değil. Ama genel olarak iyi bir cihaza benziyor.

Xiaomi Mi 9 Lite
Henüz çıkmamış piyasaya. Yakında gelecek sanırım. Xiaomi'nin servis olayı ile ilgili çekincelerim bunun için de geçerli. Bir de tabi kronik bi sorunu var mı yok mu biraz zaman geçmesi lazım.

Temel kullanıcı iseniz: www.hepsiburada.com

Oyun performansı arıyorsanız: www.hepsiburada.com
  • aynabugusu  (05.03.19 15:13:18)
aynı şekilde akıllı telefonlar çıktığından beri iphone kullanıyordum. 5 ay önce asus zenfone 5 aldım. Gayet memnunum tavsiye ederim.

  • kraldan cok kralci  (05.03.19 16:24:09)
Bu bütçeye paket olarak bence en faydalı yatırım asus zenfone 5 olabilir. Kamerası rakiplerinden ois desteği ile ayrılıyor. 2000tlye satılıyor. Fakat ileriki aşamalarda ekran panelinin dokunmatiginde problem yaşayanların görüşlerini ve yazılım olarak vasat kaldığına dair bilgiler okudum. Kullananlardan bilgi almakta fayda var bu konuda.
Honor huawei kapsamında segment olarak ayrılmış ayrı bir marka. Honor 8x, mate20 lite ile neredeyse aynı diyebiliriz. Ikisinden birini tercih edebilirsin, işlemcileri kirin 710 snap 660 ayarında fakat huawei 4k video çekmesini ve islenmesini istemiyor olsa gerek ki bu işlemciye 4k destegi sunmadı. Burada xiaomi mi lite snap 660 işlemcisi ile 4k desteği sunarkan 4k videoda eis desteğini de esirgememis. Fiyati da 1600 tl.hakikaten harika. Fakat xiaomi türkiye garantisi dahi (distribütör) şikayeti bol olan evobt. Garanti önemliyse eleyin.
M20 öneren arkadaş olmuş, paneli tft bir cihaza ben olsam 1800tl vermezdim. Onun yerine a7 2018 var 1900 tl. Amoled. Tercih edilebilir. 3 adet kamerası da oyuncaklı, is görür.

Bütçeyi zorlayabilirseniz samsung s8 2990a satılıyor orta segmentteki tüm telefonlardan fersah fersah iyidir. Su geçirmez, amiral gemisi, oisli s9 ile cok yakın kamera performansı, yüksek çözünürlük çıkışlı typce ile pc gibi kullanabilme vs..
  • karacigerim vur kadehlere  (05.03.19 16:54:48)
Alacagin hicbir android iphone 5 6 7 den kotu olmaz o fiyatlara zaten. Hicbir konuda.

Snapdragon 835 ve ustu islemciler guncel yuksek performans islemciler.

Snapdragon 660 ve ustu ve 7xx serileri yeni midrange dusuk guc tuketimli makul islemciler.

Bunlarin alti genelde ekonomi sinifi olup kasma yapabilir zaman icinde + olarak yuksek cozunurluk videolarda falan da problem yaratabilir.

Oneri olarak da mi8 lite falan seni ihya edecektir. Xiaomi turkiye garantilisi en temizi olur.
  • bos gezenin bos ustasi  (05.03.19 18:01:49 ~ 18:02:15)