Araba calisinca altindan su damliyor

Arac park halindeyken su kacmiyor
Radyator suyu eksilmis
Calisirken epey akiyor

Ariza nerededir conta yanmis olabilir mi? Basit boru veya devirdaim motoru girisi ile ilgili bir problem mi var?

Yarin yetkili servise gidicem araci surmenin riski var mi saf su alip doldurmayi dusunuyorum ustunu

  • drag  (26.11.15 00:57:38)
radyatör ise kesinlikle normal su koyma, saf su ile doldur.

çünkü normal su radyatör devrelerinde tortu yapabiliyor ve delinmeye yol açabiliyor
  • Northern Mariner  (26.11.15 01:12:14)
geçmiş olsun hocam elbette görmeden bişey demek mümkün değil ama radyatör devir daim pompası vs derken ustalar hazır bunları söktük iki kere işçilik ödeme triger kayışı, power kayışı vs bir çok sürprizle karşına çıkı veriyorlar ama vakit kaybetme sanayi ya da yetkili servis bir yere git.

  • draconas  (26.11.15 08:02:14 ~ 08:02:45)
Yuksek bir ihtimalle problem devirdaim pompasında. Arac marka modeli söyleyebilirsen daha tutarlı sekilde akıl yürütebiliriz.

  • physcos physcos  (26.11.15 16:30:03)
Kalorifer borusu değişti diğer şeyler sağlam dediler, conta testifilan yapıldı.

Galiba araba çalıştığında devir daim pompası da çalışınca sistemdeki basınç yükseliyor damlama başlıyor. Boru 15-20 cm kadar kalın lastikten bir boruydu araç da 10 senelik 80 binde bir opel
  • drag  (27.11.15 23:25:54)