Teyzem, anneme ve diğer kardeşlerine karşı aşırı kıskanç birisi. Tüm akrabaları ile arası kötü. Hepsiyle kavga çıkardığı, bu kavgalar sırasında çok ağır hakaretler ettiği -hakaret ettiği kişinin eşine, çocuklarına da hakaret ediyor- için kimse onunla görüşmüyor. Annem de kendisiyle haliyle görüşmüyor. Bu kadının numarasını biz ailecek engelledik ama yakın zamanda eşinin numarasından hem anneme, hem bize hakaretler ettiği bir mesajı 'durduk yere' gönderdi. Annem teyzemin bu yaptıklarına alışkın olduğu için umursamıyor. Ama mesajlarda bana ve aileme ettiği laflardan, hakaretlerden ben çok rahatsızım. Aynı davranışı 6 ay öncede yapmıştı. Zaten sürekli numara değiştiren birisi,kendi numarasından olmasa eşinden ulaşabiliyor. Herhalde yakında çocuklarından ulaşabilir.

Ben cidden rahatsızlık duyduğum için olayı savcılığa taşımayı düşünüyorum. Bıktım çünkü. Artık uzaklaştırma mı verirler naparlar bilmiyorum. Ama laftan anlamıyor kadın. Bir tek yaşça büyük kızı var çekindiği, onunla konuşmayı düşünüyorum, 'annen bizi rahatsız etmeye devam ederse hakkında suç duyurusunda bulunacağım' diye.

Siz olsanız napardınız, ne tavsiye edersiniz?

 

Ver savcılığa gitsn. Hele içinde ölümle tehdit varsa tadından yenmez. Ama öyle uğraşamam filan deme, bir de cevap verme/sende hakaret etme.

Ceza davasını kazandıktan sonra bir de tazminat davası açarsın mis gibi parasını yersin.

Sakın unutma, her yeni mesaj yeni bir şans pardon suç.

Ama akıl hastası ayaklarına yatmasın bişey kazanamazsın sonra.

Edit: Burada; uğraşma, adalet şöyle böyle, takım elbise giyer ceza almaz filan diyecekler gelir birazdan onlara uyma.
Uzun sürer sonuç alman evet ama bi masrafın olmaz ceza davası için. Bi dilekçe (derdini yaz yeter ayrıntıya yardıma gerek yok) ekine de mesaj çıktıları.
Sonra max 3 kere ifade verirsin hepsi bu. Avukata filan gerek yok.

Tazminat davası için harç yatırman gerekir ama kazanılmış bir ceza davasıyla gidersen o tazminat davasını da kazanırsın. Ama tazminat davası için bi avukattan yardım almanı tavsiye ederim.

infernalcadre

Bir tek yaşça büyük kızı var çekindiği, onunla konuşmayı düşünüyorum, 'annen bizi rahatsız etmeye devam ederse hakkında suç duyurusunda bulunacağım' diye.

bu çok mantıklı hareket olur. köprüden önce son çıkış gibi...
bu işe yaramazsa şikayetçi olursunuz.

alicandan
1

mobil görünümden çık