[]

nedir bu?

Parkta dolaşırken gördüğüm bir ağaçtan düştü. bir dalda yan yana bir arada 7-8 tane olabiliyor. küçük sayılmaz. tenis topundan büyük bir şey. çok sert değil. sert bir şekilde ayakla bastırınca eziliyor ama öyle yumuşakça üzerine bastırdığında ezilmeyecek kadar da sağlam.

büyük bir ağacı var. bir de içi böyle beyaz ve çekirdeksiz. dış yüzeydeki pütürlü kıvrımlı görüntü iç yüzeyde de var.

bu bir bitkinin ham hali mi yoksa olgunlaşmış hali bu mu bilmiyorum. evet nedir bu? fotoya bakmadan geçmeyiniz :)

 
ceviz galiba. dikkat et o yeşilinin suyu boyadı mı hiçbir şekilde çıkmıyor.

www.google.com.tr
  • yuto  (27.09.15 12:02:22 ~ 12:02:50) 
olgunlaşmamış kestane diyorum.

not: botanikten anlamam.
  • snape i başından beri tanırım  (27.09.15 12:10:12) 
kestaneye benzetemedim. yüzeyi dikenli oluyor kestanenin.
ceviz hiç değil. yaprağı ceviz yaprağına hiç benzemiyor.

  • battal gemalmaz  (27.09.15 12:20:08) 
bi tür meşe palamudu?


  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (27.09.15 13:02:38) 
ceviz ya da kestane kesinlikle olamaz. çünkü ikisinin de ham halini biliyorum., ayrıca bu tenis topundan daha büyük. irice bir portakal kadar var.


  • elestirman  (28.09.15 21:17:16) 
ulan var ya dilimin ucunda, pazarda satarlar bunu genelde yaşlı bi amca vardır başında küçük bir tazgah, üstündede 15-20 tane bundan olur.nelere iyi geldiğini falan yazar hatta, aklıma gelirse editlerim.

edit:buldum sonunda Ayı Elması!!
  • mungojerry  (29.05.16 23:25:35 ~ 23:33:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.