hem windows hem de os x'te açılan usb bellek

Merhaba Arkadaşlar,

hem windows hem de os x'te açılan usb belleğim vardı. farklı bir bilgisayarda sunu yaptım. eve geldim mac'te açılan usb şimdi açılmıyor. şimdi ExFAT'a çevirmeye çalışıyordum ki bu sefer de bellektekileri silmekten korktum.

adımlar şöyleydi:

arama
disk izlencesi
sol alttan belleği seçtim
kaynak ve hedef çıktı karşıma
hedefe belleği sürüklesem bilgiler silinir mi?

:) bence kimse bilmiyor ama yine de şimdiden teşekkürler

benim tavsiye edecegim tek sey ExFAT yapmaman. 2 TB'lik harici diskim gitti bu format yuzunden daha onceden de baska belleklerim gitti. NTFS yapip, mac'de ntfs okuyan yazilim kurmak en akillisi veya sadece mac formatli olacak.

  • evimin paspasi  (17.09.15 20:51:15)
sebepten ziyade harici hard diski hem mac hem de windows'da kullaniyordum ve daha once flash bellekleri de boyle ExFAT yapmistim hep sorun cikiyordu ya da belli bir part'i okumuyordu. bu harici de boyle oldu sebebini bilmiyorum ama her ne kadar uyumlu gibi gozukse de aslinda her bellek kendi kullanilacak sistem dosyasi ile formatlanmali. en azindan ben bunu ogrendim.

  • evimin paspasi  (17.09.15 21:00:24)
E peki şimdi hepsi uçacak mı içindekilerin? Ben nasıl kurtarıcam?

  • dengelisiz  (17.09.15 21:05:28)
sunun gibi programlar mevcut bunlara bakabilirsin,

itunes.apple.com
  • evimin paspasi  (17.09.15 21:08:17)
arkadaşlar olayı çözdüm. Meğer flaş belleğe virüs bulaşmış, ondan kurtuldum. şu video yardımı ile www.youtube.com

veriyi kurtardım.
  • dengelisiz  (18.09.15 09:25:55)
hadi gecmis olsun.

  • evimin paspasi  (18.09.15 09:31:46)