ielts hakkında

Selamlar, ielts hakkında bilgisi olmayan biri olarak 2 tane sorum olacak.

1-) Kaynak olarak neyi tavsiye edersiniz? Kitap, internet vs. tercihen ücretsiz kaynak olması daha iyi olur (var mıdır bilmiyorum) ama tabi ki parası neyse veririz.

2-) Sanırım 2 tip sınav çeşidi varmış. Academic ve general training. Bu ikisinin farkı nedir? General training e girersem bunu academicte (okullara başvururken falan) kullanabilir miyim?

3-) bunun dışında bilmem gerekenler ile ilgili herhangi paylaşabileceğiniz kaynak var mıdır?

teşekkürler şimdiden

Ielts in kendi seti var. 9 tane kadar kitap var. Onlardan soru cozmeni oneririm. Evet iki tur sinav var. Genelde akademik okulla ilgili durumlarda kabul ediliyor. Aslinda sorularin tamamina yakini ayni. Bu sebeple academik olana girmeni tavsiye ederim.

  • Traveller  (13.09.15 15:07:54)
bu siteyi mutlaka kullan derim. ielts-simon.com

bir de cambridge kitapları var nette torrentini bulabilirsiniz, denemelerini çözün içindeki yeterli.
  • squarrel  (13.09.15 15:25:11 ~ 15:26:50)