[]

Poster bastirma-dijital baski

Internetten buldugum resimleri 40x50 olarak bastiracagim. Ancak buldugum resimlerin boyutu ne olmali cozunurlugun kotu olmamasi icin. Bilgilendirir misiniz?
 
baskı için önemli olan dpi değerleri 300 dpi ve üzeri istiyorlar genelde basan yerler. en azından geçen ay poster bastırırken bizden öyle istemişlerdi


  • kyha  (12.09.15 22:07:34 ~ 22:08:37) 
40x50 boyutlarında 150 dpi bulsanız yeter ama genelde bu büyüklüklerde olanlar ücretlidir. dpi değeri tek başına önemli değil. boyutu 5x5 olan 300 dpi çözünürlükteki imajı 40x50 bastırırsanız pixel'leri bile görebilirsiniz.


  • madarch  (12.09.15 22:14:09) 
dpi değil piksel önemli. 40x50 boyutunda 300 dpi yoğunluğunda bir baskı için gereken çözünürlük 4724x5906 piksel.

aynı boyutta baskıyı 150 dpi biçiminde almak istersen 2362x2953 olması gerekiyor çözünürlüğün.

yani bu çözünürlükte dosyalar bulursan ozalitçide dpi değerini değiştirirler zaten resmin yapısıyla ilgili birşey değil dpi, yalnızca baskı için referans alınan yoğunluk değeri.
  • yuto  (13.09.15 01:19:10) 
dpi değerini digital ortamda değiştirmek baskıyı kaliteli hale getirmez. öyle olsaydı insanlar yüksek çözünürlük sunan kameralar ve kalite artıran lensler için para harcamazdı. çözünürlük ve boyut birlikte değerlendirilmeli.


  • madarch  (13.09.15 08:03:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.