[]

nano sim kart

normal sim kart kesilip nano boyutuna getirilirken inceltilmesi gerekiyor mu? farklı yerlerde farklı şeyler söylenmiş kimisi kalınlık aynı diyor, kimisi törpülenmesi lazım yoksa kart yuvası bozulur diyor. tecrübe eden var mı, işin aslı nedir?
 
İnceltilmesi gerekmiyor, direk çipli kısmı kesiyorlar.
Şimdiye kadar 3-4 defa yaptırdım ve bir sorun olmadı; ancak yine de normal hali nano olacak şekilde sim kart isteyebilirsin, yenileri öyle.

  • aylakadam  (09.09.15 12:22:53) 
daha dün akşam yaptım. makasla kenardaki fazlalıkları alıp nano boyutuna getirdim ve sorunsuz çalıştı. çok dikkatli olmak lazım yalnız.

risk almam diyorsanız gidin bir telefoncuya kestirin. genelde 5 lira alıyormış ama 3 operatörden biri ücretsiz kesiyormuş diye duydum.
  • tolga asp  (09.09.15 12:25:15) 
On lira fazla ver yeni kart al bence. Benim kartım baya eskiydi, kestirince sarı yaldızlı kısım da kesilmek zorunda kaldı, telefon çalışıyor, hat çekiyor ama bazen bağlantı kopuyor, telefon çekiyor gözüküyor internet e bağlanmıyor. Para vermemek için operatörü de değiştirebilirsin, yeni kart bedavaya gelir.


  • feel the blanks  (09.09.15 15:58:56) 
operatör zaten değişti ama ben nano olacak deyince görevli normal sim kartı kesip verdi delgeç gibi bi aletle. sıkıntı olursa gerçek nano alırım artık. teşekkürler herkese.


  • playing star again  (09.09.15 16:11:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.