[]

yatak yarası için hastanede hangi bölüme başvurmak gerekiyor?

soru başlıkta
 
Genel verrahi veya plastik cerrahi, dermatoloji. Sırasıyla aklıma bunlar geldi. Dermatoloji en son seçenek ama, hatta bakmayabilir bile belki.


  • hadi hadi  (03.09.15 22:26:43) 
Yatak Yaralarıyla Hangi Sağlık Uzmanları İlgilenir?

Yatak yaraları ile başa çıkma yaraların oluşmasını engelleme, erken farketme ve uygun biçimde tedavi etme ile olur. Bu da iyi iletişim halinde olan bir ekip ile sağlanabilir. Bu ekipte yer alan kişiler hasta (bilinci açık ve kısıtlı da olsa hareket kabiliyeti olan hastalar), cilt hastalıkları uzmanları ve plastik cerrahlardır.

Kaynak; www.novartis.com.tr
  • nevsenev  (03.09.15 22:38:24) 
bizim huzurevinde yatak yarası ciddi olan 2 farklı yaşlımız olmuştu, ikisini de doktor plastik cerrahi bölümüne yönlendirmişti. o bölümde tedavi gördüler, başka hiçbir bölüme gönderilmeden.
ama hafif yatak yaralarıyla da ilgileniyorlar mı bilemedim.

  • mojiziku  (03.09.15 22:54:24) 
Plastik cerrahi temizliyor, vakum cihazı takılıyor sonra. Bir de yara için uzmanlaşmış hemşireler var onlar gelip bakımını yapıyor.. Bizde durum bu şekilde sürüyor...


  • Aman Sen de  (03.09.15 23:19:20) 
genel cerrahi


  • shotgunwoman  (03.09.15 23:23:45) 
genel cerrahi / plastik cerrahi.

allah sifa versin.
  • viva paulista  (03.09.15 23:33:33) 
plastik cerrah bakıyor


  • oscar  (04.09.15 00:49:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.