[]

windows 10 - açılıştaki sign-in ekranını kaldırmak

normalde şifre yok açılışta ama hotmail adresimle her seferinde giriş yapmak durumunda kalıyorum. yok mu bunu kaldırmanın yolu ?

not: netplwiz yazarak "users must enter user name and password to use this computer" kısmındaki tiki kaldırdım ama sorun hallolmadı. ben direkt masaüstüm gelsin istiyorum, herhangi bir engele takılmadan.


 
ingilizceniz varsa biraz şurda açıklanmış :

www.windows10forums.com
  • allanpoe  (30.08.15 23:28:23) 
yerel hesap kullanmaniz gerekiyor sanirim onun icin.

www.tenforums.com

here's how bolumunde anlatiyor. yalniz yerel hesap kullanarak windowsun sagladigi eszamanlama ozelliklerini de kaybedersiniz.(windows ayarlarini vs hesabiniz uzerine kaydetme).
  • melancholia  (30.08.15 23:31:56) 
Yeni bir settings bölümü var 10un. Orada accounts kısmında sign in with a local account u seçeceksin önce. Sonra sign in options kısmında şifre değiştir e gideceksin, yeni şifre kısmını boş bırakacaksın.


  • gezgin rocker  (31.08.15 17:40:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.