Bu akşam ne yemek yapayım?

Erkeğin yapabileceği basit ama sağlıklı bir şeyler önerir misiniz? Makarna, kızartma, menemen nereye kadar :/

- pilav, yanina korili tavuk gogsu (dilersen kremali da yapabilirsin), yanina da salata. 15 dk'ni almaz tamami.

- ton balikli, misirli, domatesli, rokali, aceto balsamicolu salata
  • no christ requires  (11.08.15 09:55:52)
git donmus manti al. yogurt sarimsak miss

  • shadayim  (11.08.15 09:58:01)
Dilim somon al, azıcık yağda teflonda 10 dk da pişiyor. Yanına roka, üşenmezsen superfreshin doğranmış ıspanağını, yine doğranmış donmuş soğan ile kavur. Balığın yanına harika oluyor. (Donmuş soğandan 1-1,5 yemek kaşığı koyman yeterli)

  • Aman Sen de  (11.08.15 10:04:03)
@no christ pilav ve yanına tavuğu yaparım aslında. köriyi nereden bulurum? :/

@shadayim kanka makarnadan farkı yok ki, içine et koymuyorlar bir de.
  • six packsiz  (11.08.15 10:05:25)
sefim tavuk cevirme al o zaman. etlerini ayikla. uzerine bilumum baharat. yanina istersen lavas/tortilla tarzi bisey (ekmek degil ama) soyle domates kes bir tane taze, belki salatalik. kozlenmis patlican, kozlenmis kirmizi biber. hem saglikli, hem goze hitap eder. zengin gosterir sofrayi

  • shadayim  (11.08.15 10:09:57)
baharatçılarda var köri.

  • sckxyss  (11.08.15 10:10:41)
et-sebze-salata-yoğurt gibi bir klasikten yola çıkarak;
alternatif et önerileri: 1 dilim antrikot (5 dakikada biftek yaparsın), 1 dilim somon fileto (aynı şekilde 5 dakikada olur), tavuk yerine hindi önereyim ben markette buabilirsen, kolaylık açısından hindi göğüs olabilir (7-8 dakikada olur). bunlara ilişkin terbiye-baharat-yağ vs. sana kalmış.
sebze: ıspanak veya brokoli öneririm kolaylık açısından, ıspanağın yemeğini veya yumurtalı kavurmasını yapabilirsin 15 dakikada olur. Brokoli de buharda pişirsen 15 dakikada tamamdır.

yanına salata-turşu-yoğurt-meyve gibi opsiyonlar yine sana kalmış.

Vaktin olduğunda Jamie Oliver'ın 30 dakikalık yemek programlarını izle, aynısını yapma imkanın olmasa da ilham verecektir. Yemek yapma kısmı 30 dakikada olur da bir de bunları satın alma durumu var, vakit alabilir, tavsiyem boş günlerinden birinde genel alışverişini yapıp haftalık yemek programını kafanda çıkararak buna göre hareket etmendir.

EK: hazır pakette bir şey almayı düşünürsen şu an piyasada bence en sağlam ürün Gurme markasının et döneri, 250 gr.ı 10-11.45 lira arasında. bir öğündeki protein ihtiyacını karşılar, içinde kendinden zaten hayvansal yağ var, karbonhidrat da alacam illa dersen yanına biraz bulgur-esmer pirinç pilavı ve salata ile tamamlayabilirsin.
  • candanag  (11.08.15 10:11:27 ~ 10:19:24)
Taze fasulye yap, pek kolay.

  • kaymaktutmayansicaksut  (11.08.15 10:17:20)
yemeklerin hepsi kolay, korkmayin yapamam diye. ben size cok sevdigim sehriye corbasini onerecegim.

bir yemek kasigi zeytin yagi veya siviyaga 3 tane rendelenmis domatesi ariyoruz, bi 6-7 dk kavuruyoruz. kokusu cikana kadar denir hatta. ustune bi tane bulyon atiyoruz tavuk olanindan. 1 cay bardagi arpa sehriye eklenir. ustune 3 bardak kaynar su. tuzu da ilave et. kaynasinlar. sehriyeler yumusayip sisince azcik da nane koy ustune, oh mis. bastaki yagi tereyagi da yapabilirsin, oyle de guzel oluyor.
  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (11.08.15 10:23:11)
tamamen hazır ürünlerden şöyle bir şey yapabilirsin;

tortilla alıyorsun (lavaş da olur), içine labne peyniri sürüyorsun. sonra biraz dereotu serpiştiriyorsun. köz kırmızı biberleri ince şeritler halinde uzun uzun kesip onları da koyuyorsun. sonra yine kornişon turşuları da aynı şekilde kesip koyuyorsun. marul yapraklarını aralara serpiştiriyorsun. son olarak keyfine göre somon ya da kuru et koyup dürüm yapıp yiyorsun. yanına beyaz şarap ya da bira da içersen on numara beş yıldız olur. afiyet olsun.
  • orient blue  (11.08.15 10:31:38 ~ 10:32:15)
salata yap kanki

italyanların pirinç salatasinı tavsiye ederim
  • all girls dream  (11.08.15 10:33:55)
köri marketlerde de var?

haşlama et diyeceğim ben.
  • zgrydn  (11.08.15 10:40:06 ~ 10:42:27)
@all girls dream hacı ne güzel görünüyor la bir ara bakayım ona.

bu akşamlık tas kebabı yanına da pirinç pilavı yapasım var bakalım..
  • six packsiz  (11.08.15 10:46:46)
hem güzel gorunuyor hem doyurucu hemde saglıklı

  • all girls dream  (11.08.15 11:06:49)
dikkat: bulyon kullanmayın arkadaşlar içinge MSG mi ne ondan varmış, şu yedikçe iştahını açan cinsten. Zararlı bir madde.

  • safepassage  (11.08.15 11:40:36)