pc kasa / psu sorusu

Eskiden no name olan dandik kasaların içinde dandik PSU lar geliyordu. Durum muhtemelen aynıdır ama sorum şu şekilde. Zalman ya da Thermaltake gibi kaliteli bir markanın kasasını aldığımda, kasayla gelen PSU gerçek değerinde ve kaliteli mi olur? Yani Zalman kasada 600 W psu üstünde geliyorsa, gidip ayrıca buna psu almama gerek yoktur dimi? Yoksa kasaların içinde gelen psular, marka kaliteli olsa bile dandik mi oluyor?

bi de cooler masterın kasaları ve kasalarında gelen psu ları kalite mi?

kasa üreticisine göre değişir, xigmatek - corsair - thermaltake - silverstone gibi kasaların içinde gelen psular gerçek değer olmasa bile dandik kasalardakilere epeyce fark atacak ürünlerdir.

  • mrvengeance  (20.07.15 01:34:52)
Diğerlerini bilmem de thermaltake sağlam psu veriyor. Ona eminim.

  • cetoxim  (20.07.15 01:37:20)
Bütçen varsa Zalman psu kullanmanı kesinlikle önermem. Biraz dikkatli monte edersin, iyi fan kullanırsın kasa çok sorun çıkartmaz ama gerekirse bir tık anakarttan kıs, psuyu güçlendir.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (20.07.15 01:52:42)
markaya değil, modele göre değişir.
80 plus bronze koyuyor yine markalılar genelde ama single rail olmuyor genelde. üst model kasalarda ancak düzgün psu oluyor.
en güzeli psusuz marka kasa alıp üstüne düzgün psu seçip ayrıca alman.
ben zalman kasa+seasonic psu ile topladım.
  • ucan spagetticanavari  (20.07.15 03:03:59)