dolgu falanı

dis dolgunuz var mı?
var ise kac tane?
Ne zamandır?
Dolgunun olduğu taraf ile yemek yiyor musunuz?

Teşekkürler :)

6 tane olması lazım. tabiki yiyiyorum.

  • sutlu nescafe  (26.05.15 19:23:28)
Mobildeyim edit yapamıyorum. düşmesinden korkmuyor musunuz?

  • allanpoe  (26.05.15 19:24:12)
korkuyoruz. olmekten de korkuyoruz ama yasamaya devam ediyoruz.

  • baldur2  (26.05.15 19:26:59)
yoo. o korkuyla ömür mü geçer. 4-5 sene oldu heralde.

  • sutlu nescafe  (26.05.15 19:27:18)
tüm azı dişlerimde var dolgu, en eskisi 3 yıllık falan heralde. dolguyu ilk yaptırdığımda 1-2 hafta alışma süreci oluyor. bu arada uzun süre tek tarafta çiğnerseniz çene eklemlerinde bozulma oluyor.

  • aksimetre  (26.05.15 19:28:41 ~ 19:29:25)
Düşerse yenisi yapılır korkmaya gerek var mı? Diş yemek yiyebilesiniz diye dolduruluyor. Arkadaşımın şemsiye ıslanmasın diye şemsiye kullanmamasına benziyo sizin korku:'))

  • pshasha  (26.05.15 19:29:24)
ön dişim zirkonyum kaplama (dişimi 8 yaşında kırdım milyorlarca restore dolgumsu parça eklenip arka taraftan yapıştırma dolgusu oldu ama düzgün yapılmadığı için sürekli yemek yerken yuttum. başka doktora gittik, o direkt restore dolgu yaptı dişi tamamen kapattı 18 yaşına kadar da ellemedik, 18 imde kendisi düştü, porselen yaptırdım lakin çok bariz belli oluyordu,1 sene kadar önce zirkonyum a geçtim)
bir dişim kanal (2. yıla girdim sanırım)
4 tane falan dolgum var. (birini yeni yaptırdım sayılır)

tabiki yiyorum.

dolgu düşmesinden korkmuyorum zaten donduruyorlar. düşerse geçici dolgudur falan falan..

neferkitty nerdesin?
  • indescribable  (26.05.15 19:30:14)
tabii ki yiyorum yahu. kaç tane dolgum var hatırlamıyorum bile. bugüne kadar da hiç dolgum düşmedi. dolgusu düşenlere de şaşırıyorum.
zaten hep tek tarafla yersen sorun olur.

  • tepedeki psychedelic adam  (26.05.15 19:46:31)
var 3 tane olsa gerek.. 1 solda 2 sagda . ilkini yaptirali 7-8 sene oldu , diger ikisini son 3 yil icinde yaptirdim. yiyorum iki tarafla da sorun yok...

  • kennym  (26.05.15 19:50:15)
1 tane var. yaklaşık 15 yıldır. 2 defa yeniletmem gerekti. yemek yiyorum

  • sheridans  (26.05.15 20:08:43)
Üç tane dolgum var. İkisi kanal tedavisi sonrası yapılan dolgu, diğeri normal dolgu. İlk 1-2 gün dolgunun taşan tarafı falan varsa hafif bir tuhaflık hissedebilirsin, sonra hissetmiyorsun hiçbir şekilde. Yemek falan gayet yiyebiliyorsun o tarafta. Nerede yaşıyorsun bilmem ama İstanbul'daysan Kadıköy Moda'da Doktor Tarık İşmen var (www.yellowpages.com.tr) 16 sene önce dişime yaptığı dolgu hala sapasağlam duruyor.

  • iamelf  (26.05.15 20:16:35)