schengen vizesiyle diğer ülkeye giriş

Yunanistandan vize almak için randevum var yarına arkadaşımla, lakin planın iptal olması gibi bir durum var. Gitmek istediğimiz süre de mayıs sonu falan.

Şimcik, yunanistan için tüm evraklar hazır, uçak otel rezervasyon, şirketten yazı, paralar vs. Başka bir ülkeye başvurmak için randevu alırsak ne zamana denk gelir orası da meçhul.

Yunanistandan vize alsak ve ilk girişte bunla başka bir schengen ülkesine girsek başımıza gelebilecekler nedir?

Surat yapıyorlarmış, yokuş yapıyorlarmış onları okudum da, ülkeye almama ya da daha kötü birşey gelme ihtimali var mı?

Izmir civarındaysanız Sakız'a filan gider gelirsiniz en fazla. Ben Yunanistan'dan aldığım her vizeyle önce oraya, sonra gideceğim ülkeye gittim. Bu şekilde kafam rahat oldu.

  • teknikekip  (28.04.15 15:05:47)
yunanistanın verdiği schengenle diğer avrupa ülkelerine gidilmiyor mu ki?

almanya, italya vs gidemez miyim? Adaya gitmek için değil atinaya gitmek için vize alacaktım
  • bonjurkes  (28.04.15 15:09:41)
arkadas mantikli demis, ilk gir yunanistanda yakin bir yere, sonra cikis yapip istedigin tere git, ilk yunanistana girmis oldugundan kafanda herhangi bir soruisareti olmadan rahatca gidersin

  • lutah  (28.04.15 15:12:20)
hah şimdi düştü jeton, çok sağolun

  • bonjurkes  (28.04.15 15:14:19)