Herhangi bir konuda cikip aciklama yapan unlu kisiler.

Gundeme oturan herhangi bir konu uzerine, herhangi bir felaket, bir siyasinin ortaya attigi bir fikir ya da yine bir unlu vatandasin soyledigi bir laf uzerine birileri (unlu kisilerden) cikip aciklama yapiyorlar.
Neden yapiyorlar? Aciklama birilerine hitaben yapilir. Bir acikalama yapiyorsan, birilerine hitap ediyorsun demektir. O zaman birileri bu aciklamayi talep ediyor olmali. Biz unsuz insanlar unlu insanlardan bir aciklama bekliyoruz o zaman, bunu talep ediyoruz gundemde bir konu varsa.

Peki neden talep ediyoruz ki? Neden bir sarkicin, futbolcunun, oyuncunun, bilmemnecinin gundemdeki konu uzerine fikrini merak ediyor insanlar?

Bir facia yasanir, unlu birkc kisi internetten, tv'den bir yerden bir cift laf eder. Bir sarkici cikar twitterdan ya da bir muhabirin mikrofonuna bir sey soyler, baska baska unluler o konu hakkinda kursuye cikip bir yorum yaparlar. Kursu deyince anladiniz siz, medya iste.

Gundemde bir sey var, medyada cikiyor, "unlu oyuncu Zart Zurtoglu soyle soyle aciklama yapti, boyle boyle dedi". Unlu oyuncu Zart zurtoglu'nun o konu hakkindaki fikrini neden merak edelim ki?
Neden merak ediyorlar?
Siz neden merak ediyorsunuz?
Neden aciklama talep ediyoruz?
Neden onlarin fikriyle ilgileniyoruz?

Onlar neden aciklama yapiyor diye sormuyorum aslinda, gundende kalirsan, piyasa degerin surekli yuksek kalir, kendi pazarlaman lazim, unlusun sonucta, bu isten ekmek yiyorsun.

Peki biz unsuz insanlar, niye?

şu tuğçe kazaz'ı ya da arda turan'ı akp'lilerden çok bizim muhalif dangalaklar dinliyor,buna kalıbımı basarım. nedeni de safi aptallık.

  • rakicandir  (27.03.15 22:05:58)
bazen magazin muhabirleri soruyor acaba haber degerinde bi sey cikar mi diye.
aklima gelen ilk ornek teomana "ramazan ayi hakkinda ne dusunuyosunuz" diye sormalari olmustu seneler once
teoman da geyigine "guzel ya pide falan" demisti de cok olay olmustu
yoksa teoman cikip durduk yere "ramazan bla bla" demiyor
tugce kazaz gibi ne oldum delisi attention whore'lari ayri tutuyorum
  • littlejack  (27.03.15 22:16:25)
Yok yahu cogu yapiyor bu dedigimi. Ben takip etmedigim halde o kadar cok rastliyorum ki takip etsem ne olur acaba? Haber sitelerinde cikiyor, istedigin kadar takip etme hangi unlu ne demis mevzularini. Her biri cikip bir sey soyluyor. Ozellikle de siyasi konularda.
Mesela duzenli olarak "Cem yilmaz oyle bir lafi oyle bir oturttu ki" gibisinden bir baslik goruyorum.
Insanlar ilgileniyor ki bu tur basliklar bitmek bilmiyor.
  • delifaruk  (27.03.15 22:20:27 ~ 22:28:21)