[]

fikstür sorusu

aradım bulamadım.
balıkesirspor geçen hafta evinde oynamış. bu hafta da evinde oynuyor. sebep? 
oynamaması için bi sebep yok ki. iki hafta arka arkaya evinde oynayamaz diye bi kural yok. olamaz da zaten.


  • tepedeki psychedelic adam  (25.03.15 11:29:50) 
yıllardır olan bir şey bu. fikstür belirlerken onlarca faktör göz önünde bulunduruluyor. önemli olan, dengeli olması. üç hafta da oynayabilir. coğrafi olarak bizden daha büyük olan ülkelerde bu sayı 3, 4 hatta 5'e kadar çıkabiliyor.

türkiye de büyük bir ülke sayılır. bir hafta içerde bir hafta dışarda bir hafta içerde bir hafta dışarda derken yolda ölür herifler. arada 2-3 maç içerde oynarsın, 2-3 maç da deplasman turnesi yaparsın.
  • der meister  (25.03.15 11:37:58) 
çok sık gördüğümü hatırlamıyorum.


  • elestirman  (25.03.15 11:39:58) 
çok sık değil, dediğim gibi coğrafi alan olarak çooook büyük olmayan ülkelerde genelde 1 iç 1 dış şeklinde ilerler. 6-7 haftalık aralıklarla 2 iç 2 dışa döner. yani şöyle söyleyeyim,

1. iç
2. dış
3. iç
4. dış
5. iç
6. dış
7. dış
8. iç
9. dış
10. iç
11. dış
12. iç
13. iç

buna benzer bir tablo olur genelde. nadiren üçe de çıkabilir. ama mesela rusya'da şey var, luch energiya vladivostok. japonya'ya daha yakın adamlar. moskova'ya gelmeleri 2 gün falan sürüyo. o adamların fikstürü ona göre mesela. geliyolar buraya 15 gün, 4 tane deplasmana çıkıyolar hop geri memlekete. sonra orda 4 tane maç yapıyolar. gibi.

gerçi vladivostok'un fikstürü böyle değildi son baktığımda, bayağı iç-dış-iç-dış yapıyodu adamlar. sonra küme düştülerdi zaten. örnek olarak verdim ama. bu tip takımlarda böyle yapıyorlar diye.
  • der meister  (25.03.15 11:47:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.