Evde kaplan besleyenler

Nereden buluyorlar bunu? Petshopda yavru kaplan falan satilmiyor heralde. Kedi gibi surusune bereket bir hayvan da degil ki. Nereden aliyolar kaplani bu insanlar?

Edit: Bir de evcillesebiliyor mu ki gercekten? Nasil oluyor bu?

bizim çiftlik var üretiyoruz.

  • mea maxima culpa  (23.03.15 00:20:15)
@mea satiyor musunuz peki?

  • delifaruk  (23.03.15 00:20:58)
beslemek için bile oldukça zengin olmak gerekir. kaplanı doyurmak kolay mı?

  • dinsiz adam  (23.03.15 00:27:20)
her şeyin ticareti yapılıyor. çita aslan vs. üretip satanlar var, ama bunların alım satımları da herhangi bir regülasyon olmayan ülkelerde oluyor sadece. suudi arabistan ve dubaide bolca var evcil hayvan gibi büyük kedi besleyenler.

neferkitty güzel sallamış ama, asya'ya özgü kaplanı afrika ormanlarında falan bulmuş. aslanlar ve kaplanlar hayvanat bahçelerinde kafesleri karşılıklı olmadığı sürece karşılaşamayacak hayvanlar, tamamen farklı kıta ve habitata aitler.
  • stimpak  (23.03.15 00:29:45)
ben bahçedeki havuzda kambur balina besliyorum, ev içinde de kafessiz (serbest gezen köy) piterodaktilim var. soruya lütfen ciddi cevaplar verin arkadaşlar, pitoyla çok geçimsiz olmazlarsa bi de kaplan almak istiyorum çünkü.

edit; soru senin soru faruk. arkadaşlar adres verirse ve kaplan bahçede balinaya, evde piterodaktile dadanmazsa ben de alıcam.
ciddi cevaplar ltfn.
  • kargn  (23.03.15 00:43:24 ~ 01:00:17)
Istiyorsan al, soru ne peki?

Edit: Ciddi cevap veriyorlar zaten? (sen haric) Takipte kal.
  • delifaruk  (23.03.15 00:55:24 ~ 01:16:30)
guardian'da baya eski bi yazi okumustum. londra'da bile varmis meger bu pitirciklar. satisi net uzerinden yapabiliyolarmis. ya yaziyi bulucam ama fena usendim

ha senin sorun nerden buluyolar, avliyolar iste onun detayini unutmusum bile :u
  • guldum gectim genceciktim  (23.03.15 00:57:43)
@guldum gectim genceciktim
Hayir, sorum ilk basta anladigin gibi. Besleyen insanlar nereden aliyorlar diye sormusutum.

  • delifaruk  (23.03.15 01:13:29)
yaziyi buldum bu arada

www.theguardian.com
  • guldum gectim genceciktim  (23.03.15 01:40:05)
Bir sey buldum: www.havocscope.com
Olusunu 5000usd ye satiyorlar mesela. Ama alim satim isi nasil oluyor iste onu bilmiyorum.

  • delifaruk  (23.03.15 02:02:11 ~ 02:02:50)
dirisi de vardir da polis zaten takip ediyodur oralari. gereksiz risk

  • guldum gectim genceciktim  (23.03.15 02:15:51)
Dirisi 50,000 usd diyor:)

  • delifaruk  (23.03.15 02:18:44)
pazarlik payi yok muymus :D hayvan buraya gelene kadar mincik mincik olu gibi oluyo zaten de. ingilişçe de. :D

  • guldum gectim genceciktim  (23.03.15 02:21:36)
Onun icin satici bulmak lazim. Burada yasadisi satis hakkinda genel bilgi veriyorlar. Fiyat degil de, ben bu insanlarin nasil buldugunu merak ediyordum kaplanlari.

  • delifaruk  (24.03.15 12:16:46)
El altindan satiliyor demekki bir sekilde. Bir tur kacakcilik iste.

  • delifaruk  (24.03.15 12:17:42)