amerika vizesi hk.

Gençler selam, şimdi Amerika vizesi almak için uçak bileti ve otel rezervasyonu yaptırdım 14 günlük. Şirketten evraklar, banka dökümü vs de var.

Lakin, tatil planı kısmına takıldım. Kesin bir tatil planı yaptınız mı diye bir soru var. Valla bu süre boyunca New York'ta olacağım kesin de çevrede bi yerlere gider miyim ya da hangi gün nereyi gezerim tarzı şeyleri belirlemedim. Sadece New york'ta nerelere gidilir tarzı bir liste yapmakla meşgulum.

DS160 formunda, tatil planı yaptım dersem neresi diye soruyor? Sadece new york mu yazsam buraya yoksa daha kesin tatil planı yapmadım mı desem?

Giriş tarihi ve tahmini kalış süresine göre biletlerim ve otel rezervasyonum var dediğim gibi.

Sadece hangisi daha iyi bir intiba bırakır onu bilemedim. Yani kesin tatil planım yok desem bile uçak bileti ve otel rezervasyonunu göstermem destekleyici olur mu?

Bir de oturup şu gün burayı gezecem tarzı bir liste yapmaya gerek var mı? Böyle bir liste yaparsam dediğim gibi new york ile ilgili şeyleri yazabilecem sadece. Pazartesi park'a gidecem, salı broadway'e gidecem falan dersem komik olur bence.

Kesinlik belirt. New York'un altını üstüne getiricem de. Başka eyalete gidersen yine gidebilirsin sonrasında adamın orda görmek istediği serseri mayın mısın değil misin. Kafasında "bu adam ülkesine geri döner" cümlesini geçirtebilmek için şart. Central Park'ta oturup kuş beslicem, pergola'ya gidip piyasa yapıcam şeklinde detaylara gerek yok. Gidiş-dönüş biletler, otel rezervasyonu yeterli. Bunları görmek istiyorum diye sormayabilir, şifahen belirtmen gerekebilir sadece.

  • histercumani  (18.03.15 11:45:26)
abartma yaw. alirsin kasma o kadar.

  • groove  (18.03.15 12:50:24)
kesinlik belirt
amerika vizesi zorlar.tatil planı yaptım kalıcam bu kadar da param var işim var
allah belamı versin dönücem de sözlü olarak
o zaman olur

saka değil kasıyorlar
bunu yazan 6 ay new yorkta yasamıs ögrenci vizesi sahibi
turist vizesi almaya gittiğinde
kardeşin ne iş yapıyor sorusuna maruz kalmıs kelemek

selamlar...
  • kelemek  (18.03.15 15:47:46)
new york gezi planını belirtmene tabii gerek yok saçmalamayın. eğer eyalet değiştireceksen onları yazmalısın, şu gün şu eyalete gidicem şu gün şu eyalete tarzı.

  • oscar  (18.03.15 16:57:02)