[]

şaşırtmacalı ilişki sorusu

bir arkadaşım. evet gerçekten bir arkadaşım ayrıntısıyla anlattı. ben fikrimi söyledim. bir de işin uzmanlarına danışayım dedim.

bir kızımız var. adı yeliz olsun. bir erkek var adı ahmet olsun. bir erkek daha var adı hakan olsun.

ahmet ve hakan 2 yıldır aynı bankada çalışıyor ve bir yıldır ev arkadaşılar. ahmet itü sözlük yazarı.

yeliz hemşire ve o da itü sözlük yazarı.

ahmet ve yeliz bir sözlük zirvesinde tanışıyor ve o geceyi birlikte geçiriyor. sabah ise aynı elektriği alamıyorlar. sözlük üzerinden naber nasılsın ile devam eden birkaç haftadan sonra konuşmaz oluyorlar. tek gecelik bir ilişki olarak bitiyor.

aradan birkaç ay geçiyor. hakan, ahmet ile yaşadıkları eve yeni kız arkadaşıyla geliyor. tahmin ettiğiniz gibi kız yeliz.

ahmet olsanız napardınız?
hakan olsanız ne yapılsın isterdiniz?
yeliz olsanız ne yapardınız?

ek bilgi: yeliz ve hakan, öyle bir yastıkta kocasınlar modunda değiller. ama ucu açık bir sevgililik modundalar.

 
tesadüf mü bu peki?


 • kasux  (14.03.15 19:02:30) 
tabii ki tesadüf :) yani kızın bilerek yaptığı bir şey değil.


 • elestirman  (14.03.15 19:03:06) 
Herkesin durumdan haberi varsa sıkıntı yok bence. Yani Yeliz ile ahmetin tek gecelik ilişkisini hakan biliyorsa sıkıntı olmaz. Ekstra bi'şey yapmaya gerek yok. Dürüst olmak yeterli.


 • elorelia  (14.03.15 19:03:41) 
Soyleyemeyeceksen sevismeyeceksin diye dusunuyorum.
Hakan olsam ikisinin de durumu bildirmelerini beklerim. Ahmet ya da Yeliz olacagimi sanmiyorum.

 • f_d  (14.03.15 19:04:59) 
yeliz ve ahmet yeni tanışmışlar gibi davranabilirler. önemli bir şey geçmemiş aralarında sonuçta. yattıklarını hakan'ın bilmesi şart değil.


 • devilred  (14.03.15 19:05:58) 
hakanin tavrina bağlı ama bu durumu acmalari sart hakana


 • kasux  (14.03.15 19:08:26) 
siz bu kişilerin yerinde olsanız napardınız? yani şöyle yapsın böyle yapsın değil de benim başıma gelse... gibi yanıtlarsanız mükemmel olur :)


 • elestirman  (14.03.15 19:09:02) 
yeliz, hakan ya da ahmet'in yerinde olsam eskiden olan değersiz bir şeyi önemsemem.


 • devilred  (14.03.15 19:10:51) 
yeliz ve ahmet'in yerinde olsam hakan'a değer verdiğim için hakan'ın bilmemesini isterdim.
hakan olsam da bilmek istemezdim.

 • rakicandir  (14.03.15 19:35:26) 
sonuçta ahmetle yelizin arasındaki ilişki hakanla yeliz sevgiliyken yaşanmamışsa kimse için sorun yok bence olmamalı. Bence kimseye bir şey söylemeye de gerek yok


 • limoncello  (14.03.15 19:36:37) 
bir de ne dicekler arkadaşım hakana sen ortada yokken biz bu evde dmasdlldkhajs
hakanın yerinde olsam bilmek istemezdim hoş bir tesadüf olmamış ama önceden olup bitmiş bir şey yapacak bir şey yok ciddi bir şey de değilmiş zaten önemli olan o

 • limoncello  (14.03.15 19:37:56 ~ 19:38:56) 
Bence hakan'a bir sey soylenmesine gerek yok. Ahmet olsam yeliz'den habersiz soyleyip aralarini bulandirmam.

Neticede bilincli degil tamamen tesadufmus.
 • rayde  (14.03.15 19:38:56) 
Hakan'ın yerinde olsa. Ya Ahmet'ten ya da yelizden ayrılırdım. Ahmet'in yerinde olsamdostluğumun durumuna göre hakana Söyler yada söylemezdim.

Yeliz olsam biraz daha sakin ve yavaş takılırdım 1 haftada iki bankacı ne yahu.
 • efrasiyab87  (14.03.15 20:19:34) 
hakanın bilmesine gerek yok. hakandan once olmus bitmis, hakanı baglamaz, bilmesine de gerek yok.


 • earthsea  (14.03.15 20:49:30) 
@yumuşak kardeş kilit nokta hakandan önce olmuş olması, çakmak falan da zaten senin zihniyeti ve bakış açını gösteriyor ki içler acısı
erkek olmama rağmen bakış açın iğrenç, hikayedeki karakterlerin cinsiyetlerini değiştirip olaya öyle bakıp da aynı şeyi düşüneceğini sanmam, sen rahatsız olacaksan sana söylerler panpa merak etme zaten

 • limoncello  (14.03.15 21:00:48 ~ 21:05:37) 
@ssyumusakg

bilmesine hala gerek yok, neden söylesin? ortalığı bulandırmakta üstünüze yok valla.
 • devilred  (14.03.15 21:03:27) 
Hakan'ın bunu bilmesi gerekiyor ama bunu yeliz'in söylemesi gerekiyor. Hakan'ın yerinde olmak istemezdim, olsam bile bilmek isterdim. Öbür türlüsü daha yanlış bence. Öğrendikten sonra ister hazmetsin, isterse de ayrılsın. Ama böyle devam etmesin.


 • yirmisantim  (14.03.15 21:06:38) 
plot twist: ahmet ve hakan aynı kişi, yani ahmet hakan. yeliz ise ahmet hakan'ın hoşlandığı kız. kendi kafasında bu senrayoyu kurmuş, çünkü ahmet'in de hakan'ın da kendisi olduğunu anlamaya başlayınca beyni ona oyun oynayıp, iki karakteri birbirine düşman yapmaya çalışıyor.


 • nawar  (14.03.15 21:14:10) 
limoncello ve devilred ikinizden de şuna yanıt vermenizi rica ediyorum ama sadece evet veya hayır şeklinde bir yanıt lütfen.

2 yıldır aynı yerde çalışan ve ev arkadaşı olan insan birbirleriyle "çok yakın" veya "yakın" arkadaştır.

cinsiyetinizi bilmediğim için erkek olduğunuzu varsayarak soruyorum. siz bu hikayedeki erkeksiniz ev arkadaşınızla yeni kız arkadaşınızı tanıştıtıyorsunuz. önceden yatmışlar ama bilmiyorsunuz. söylediğinize göre yakın arkadaşınızın kız arkadaşınızla daha önce yattığını size söylemesine gerek yok :) sizin kızla ilişkiniz ciddileşti hatta evlendiniz birgün hep birliktesiniz ama bunu hala bilmiyorsunuz??

soru şu:
anlatmak istediğimiz anladınız mı?
 • ssyumusakg  (14.03.15 21:15:50) 
hakan'ın bilmesi gerektiğini düşünenler şu iğrenç entry'yi okuyup kendi kötü düşüncelerine pay biçebilirler:

(bkz: #49793937)
 • devilred  (14.03.15 21:24:18 ~ 21:24:27) 
kardeş bu birazcık şu zihniyetle de alakalı geliyor geçenlerde sözlükte gördüm '3 sene önce yattığın kızı facebookta evlenmiş görmek' gibi bir şeydi. Zaten ilişki öyle ciddi değil ucu açık bir ilişki, ev arkadaşı ve aynı bankada çalışıyorlar diye en yakın kanka olmak zorunda değiller, kızla da ilişkinin çok süper ciddi olduğunu sanmıyorum. Buradaki sorun üstte bahsettiğim zihniyetin olması, kadının mal gibi görünmesi 2 yıl önce ben çaktım, 3yıl sonra sen çaktın hesabı yapan insanlar.Her şeyden önemlisi geçmiş geçmiştir ha ben arkadaşımın eski sevgilisiyle bile çıkmam mesela ama sorun kadına bakış açısı.


 • limoncello  (14.03.15 21:34:14) 
ahmet olsam: hiç ortalığı bulandırmam, olmuş bitmiş kendi hayatlarına baksınlar bana ne derdim ve pek muhattap olmazdım yeliz'le.

yeliz olsam: sinirlerim bozulur, iş ciddi de değilse ayrılırım ne uğraşcam?

hakan olsam: öğrenmek istemem, öğrenirsem de benden önce olmuş yapcak bişi yok derim ama durumdan rahatsız olurum - yine ayrılırım galiba.
 • pokerface  (16.03.15 10:56:45) 
ben de kendi önerdiğimi yazayım.

ben ahmeti tanıdığım için olayı anlatan o. anlatmış olması zaten dert edindiğini gösteriyor. yeliz ile konuşmasını ve ikisinin birlikte uygun bir dille, kırmadan hakana durumu anlatmalarını söyledim. yeliz anlatmaya yanaşmazsa kendisinin hakana mutlaka anlatmak zorunda olduğunu söyledim.

yoksa özünde bu bir aldatmadır. önceden yaşandığı ahmet ve yeliz hakanı aldatmış olmuyor. ancak durumu gizleyerek hakanı aldatmış oluyorlar. bilmek hakkı. ondan sonra ne yapacağı nasıl bir yol izleyeceği onun tasarrufunda. ister evden ayrılır, ister yelizden ayrılır ya da "geçmiş geçmiştir" diyerek ilişkisine devam eder. ama söylememek her gün aldatmaktır. ne kadar geç söylenirse o kadar içinden çıkılmaz bir hal alır.

sonuçta dediğim gibi yeliz yanaşmadı, ahmet anlattı, hakan ayrıldı.

hakanın ayrılma nedeni, sadece olay değildi. yelizin anlatmayışı da etkili oldu. bugün bunu saklayan yarın da başka ilişkileri saklar. yalanlar üzerine ilişki kurulmaz.
 • elestirman  (25.03.15 11:16:41) 
geçmişi geçmişte bırakmak en iyisi


 • selam  (25.03.15 11:46:06) 
ahmet olsam ya hiç söylemezdim yada ilişki ciddiye binmeden en baştan söylerdim

hakan olsam bilmek isterdim, ancak sonradan bunu ahmetten veya yelizden duysam ikisiyle de ilişkimi bitirirdim, niye baştan söylemediniz diye.
 • yemrem  (25.03.15 12:22:11) 
Aklıma şu sahne geldi nedense...

youtu.be
 • ulukayin  (20.04.19 13:16:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.