[]

Aşklı Film

Merhaba.

Uzun zamandır bir aşk filmi izlemedim. Sinema konusunda çok iddialı değilim ama iyi filmler izlemeye çalışıyorum. Son üç aydır Godard'ın ilk dönem filmleri, Tarkovsky ve Ingmar Bergman izledim, sevdim. 60'lar dönemine ait, bir felsefesi olan filmlerdi evet. Ama bugün canım bir aşk filmi izlemek istiyor.

Kavuşamamalı, çetin bir aşk hikayesi de olabilir. Ama iç ısıtan türden bir sevgi olsun lütfen. Gözler dolabilir, sakıncası yok.
Önerileri bekliyorum.

Mutlu cumartesi geceleri.

 
love, rosie izliyorum şu an. iyi gidiyor. pek aşk filmi sevmem ama denk geldi izliyorum. belki ilgini çeker.


  • thracian  (28.02.15 21:13:52) 
English Patient


  • kullanıcı_adı  (28.02.15 21:14:05) 
Oyuncu olan Ingrid Bergman'dan bahsediyorsan, yönetmen olan Ingmar Bergman'a bakabilirsin(vice verca).

Onun dışında François Truffaut, Kieslowski ve Woody Allen şu an aklıma gelen örnekler.
  • protector  (28.02.15 21:53:06) 
kieslowski den aşk üzerine kisa bir filmini izleyebilirsin.

şurada altyazili bir kopyasi vardi. sitedeki diger filmler de ilgini cekebilir.

sinegoz.com
  • jaygatsby  (28.02.15 22:53:05) 
Like crazy
In the mood for love
Non ti muovere
  • tiny penny  (28.02.15 23:01:11) 
rab ne bana di jodi
om shanti om
veer zaara
devdas
  • çaykovski  (28.02.15 23:07:40) 
Sonuç olarak Lars Von Trier' den Breaking the Waves'i izledim. Biraz dağılmış hissediyorum.Sıcacık bir aşk öyküsü müydü, düşünmem lazım ama başka türlü bir deneyim yaşattı.

Öneriler listede olacak, bir dahaki aşk filmi modumda bakacağım. Çok iyisiniz, teşekkürler.
  • tanterosa  (01.03.15 00:36:35 ~ 00:38:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.