odaklanmayı artırıcı müzikler

www.youtube.com buradaki gibi zihin açıcı, düşünmeyi hızlandırıcı şeyler zararlı mıdır?

arkadaşım göndermişti geçende, işe yarıyor diye. o farklı bir şeydi ve o zaman dinlediğimde sinirimi bozmuştu daha çok. şimdi tekrar denesem mi diyorum, çalışmaya faydası olur mu?

ya da herhangi bir zararı var mıdır?

yaklaşık yarım saattir yani duyuruyu açtığından beridir dinliyorum. başım ağrır gibi hissediyorum ve garip bir ruh hali içerisine büründüm.

ben şuradaki playlist'in faydalı olduğunu tecrübe ettim.
8tracks.com

ayrıca müzik dinleyerek ders çalışma olayında barok tarzda hafif müzikler ve yumuşak vuruşlu piyano ezgileri fayda sağlıyor.
  • dahinnotha  (28.02.15 20:06:00)
melik duyar'ın bio-ritmik largo seti wav dosyaları var isteyen varsa upload edebilirim

  • toua tokuchi  (28.02.15 20:13:28)
@toua tokuchi bio-ritmik largo seti nedir?

@dahinnotha sabahtan beri Evgeny Grinko, Yann Tiersan vs. dinliyorum. arada joyfm açıyorum. bu aklıma geldi bir deneyeyim dedim ama ben de çok sevmedim.
  • o degil dee  (28.02.15 20:32:29)
Müzik bence odaklanmayı arttırmaz aksine azaltır. Bu tabi şahsi tecrübem. İlla dinlenilecekse sözsüz, basit ritmli şeyler dinlenebilir diyorum.

Bu arada bethooven'ın bir eseriyle öğrenciler üzerinde yapılan bir araştırma vardı. Küçük bir fark olduğu söylenmişti. Fakat bu farkın başka nedenlere bağlı ortaya çıkabileceği de dipnot düşülmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Tabi bu araştırmadaki durum daha çok akademik başarıyla ilgiliydi.
  • psmstc  (28.02.15 20:52:38 ~ 20:55:01)
www.megahafiza.com.tr

şurdan bakabilirsiniz
  • toua tokuchi  (28.02.15 23:56:36)