Hangi ülkeden adsense?

1 hafta sonra Romanya'ya gidiyorum 1 yıllığına.

Uzun zamandır yapmak istediğim bir site projem vardı, adsense ekleyip çok cuzi miktarlarda gelir elde etmek, bunu da ihtiyacı olan derneklere bağışlamak istiyorum temelinde.

Siteyi Türkiye üzerinden mi açsam yoksa Romanya'da mı açsam bilemedim.

Site ingilizce olacak kesinlikle, fakat ne gibi faydası/eksisi olur ülkeye göre?

Gelir/Gider azalır mı mesela?
Öneriniz var mı?

adsense'nin ne olup olmadığı konusunda ne kadar bir bilgi sahibiyiz acaba ?

  • mrvengeance  (26.02.15 00:07:23)
Türkiye ofisi açılmadan önce gayet güzel kazanırken, ofis açıldıktan sonra para kazanmanın ve hesabı açık tutabilmenin son derece zor olmasından dem vurabilecek kadar.

Benim amacım iki ülkeyi karşılaştırmak. Daha doğrusu Türkiye ile Avrupa ülkelerini karşılaştırmak.

rate'ler değişir mi vs onu öğrenmek istiyorum temelinde.
  • archely  (26.02.15 00:12:30)
Geliriniz hesabin hangi ulkeden acildigina gore degil, reklamlari tiklayanlarin hangi ulkeden olduguna gore degisir. Hesabin acildigi ulkenin geliri etkilemesinin tek unsuru vergi olabilir ki Turkiye vergiye tabi olmadigi icin daha karli bir ulke bulmaniz imkansiz.

Google Turkiye ofisinin AdSense'in Turkiye'deki operasyonlariyla ilgili bir alakasi yok, dolayisiyla Turkiye ofisi acilmadan once/sonra karsilastirmasi cok anlamli degil. Pazar buyumeye basladigi icin Turkiye'de de ofis acildi ve pazar buyudugu icin Turkiye'deki aslinda kapatilmasi gereken hesaplar farkedilip kapatildi seklinde dusunmek daha dogru.
  • crown  (26.02.15 00:23:04)
Kullandığım hesap fake hesap değildi aslında. Durup dururken kapatılmıştı, tam da Google Türkiye Ofisinin faaliyete geçtiği günlerde.

İkisini bağdaştırmıştım fakat yanılmışım.

O zaman siteyi Türkiye üzerinden açıp Romanya üzerinden yürütmemde bir sakınca olmayacak diye düşünüyorum, hem de daha avantajlı olacağım.
  • archely  (26.02.15 00:30:28)
ne icin Romanya'da bulunacaksin ve projen nedir bilmiyorum ama romanya gezi, tatil uzerine turkce bir blog v.s acabilirsin bu konulara merakli bir cok Turk arkadasin oldugunu tahmin ediyorsundur. Iyi gelir edebilir, guzel niyetini gerceklestirebilirsin umarim.

  • ahmetmehmetsenmisinahmet  (26.02.15 00:42:48)