[]

photoshop ve inglizce bilen arkadaşlar bi bakabilir mi?

do minor retouches to soften and fix the skin texture using tools such as healing brush or clone stamp
fix the whiteness on some areas such as teeth or eyes using the dodge tool
remove the background using polygonal lasso tool
replace the background with a meaningful one. Please use your imagination at most (a movie set, a messy house, bikes etc..) and surprise me:)
to achieve a realistic composition play with options under Image > Adjustments


merhaba, yukarıdaki ödev zor bir odev mi? hiç photoshop bilmeyen biri yapabilir mi?çok teşekkürler şimdiden

 
Zor değil. Birkaç farklı araç kullanarak yapabileceğin şeyler. Zaten kendisi de hangi tool ile ne yapmanı istiyorsa hepsini tarif etmiş.
Hiç photoshop'un kapısına uğramamış birisi ne kadar sürede öğrenebilir/yapabilir onu bilemiyorum. Öğrenme kabiliyetine, verilen görselin durumuna göre ve senin ne yapmak istediğine göre değişir.

Bu adı geçen toollar ile ilgili biraz araştırma yaparsan milyonlarca video tutorial var. sana yardımcı olur.
Mesela "How to use the clone stamp tool in photoshop?"
www.youtube.com
  • battal gemalmaz  (19.02.15 14:44:25 ~ 14:45:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.