Balıkesir nasıl biyer

■ Yaşanır mı burada?
■ Hayat pahalı mı? Kiralar cartlar curtlar.
■ Sosyal hayat nasıl?
■ Sokakta gezme özgürlüğü nasıl?
■ Tatil yerlerine uzaklığı ve erişebilirliği nasıl?

evet.

1,4,5 kesinlikle evet.

  • alp9900  (18.02.15 19:14:30)
@alp9900

evet derken anlamadım :) olumlu anlamda didin sanırım.
  • zbrs  (18.02.15 19:15:55)
akdeniz'de tatil yapmayı düşünmüyorsan tatil beldelerine baya yakın. ilin hem marmara hem ege'ye sınırı var. edremit, bandırma, erdek, altınoluk, ayvalık gibi birçok şehre 1-1.5 saat uzaklıkta. hatta ben yurtdışı istiyorum dersen midilli'ye bile çok rahat gidebilirsin.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (18.02.15 19:17:43)
merkezinden bahsediliyorsa alp troll'lüyor sanırım kesinlikle evet derken.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.02.15 19:21:21)
üstad her ne kadar balıkesir marmaraya bağlı olsada ege şehri gibidir. yaşanır. izmire 220 km civarı ama zaten balıkesirde yaşarsan tatil beldesi aramaya gerek yok. zaten tatil beldesinde sayılırsın. :)

  • alp9900  (18.02.15 19:23:56 ~ 19:24:24)
Yasanir. Hayat cok pahali degil. Trakyadan ucuz. Sosyal hayat iyidir ortamlar belli zaten canli muzik yerleri vs var fena degil. Sokakta gezme ozgurlugu eskiden kotuydu ama 2012 de falan gayet iyi hale gelmisti en son ben ayrilirken. Ama magandasi susu busu istanbulu ozletmez sagolsunlar.

  • accorbite  (18.02.15 19:45:47)
5 yıl içinde yaşamış biri olarak, tabi merkezse,

-yaşanır derken sosyal hayat sıfıra yakın. diğer türlü hayat ucuz, ulaşım sorunu yok, kiralar makul.
-kiralar vs. ucuz.(bkz.1. cevap)
-sosyal hayat oldukça zayıf. 3-5 cafeden başka bir şey yok . bir de biz eskilerin fuar diye tabir ettiği yeni adı sanırım atatürk parkı olan büyükçe park var. yeşillik falan hoş bi yer.
-kışın hava kararınca sokaklarda kimse kalmaz, yazın bu saat 9-10 a kadar uzayabilir gününe göre.
-tatil yerlerine yakın. erişebilirlik iyi.

bence en büyük avantajı büyük şehirlere ulaşımın kolay olmasıydı. izmir-istanbul-bursa üçgeninde ve dediğim gibi oldukça ucuz.

dip not: kızları güzeldir.
  • syozkn  (18.02.15 20:04:22)
sıkıcı imiş. bir yerden sonra gezebileceğin her yer bitmiş oluyormuş. arkadaşım balıkesir üni. de okuyor ama istanbul'a, kadıköy'e her geldiğinde yaşadığını anladığını söyleyerek taşı toprağı öpüyor.

  • piremses  (18.02.15 20:15:48)
İstanbul, ankara, izmir, ankara gibi kalabalık şehirlerde yaşamadım. Beklentimi buralara göre kıyaslamayın. Yaşadığım yerler trabzon, zonguldak, yozgat, sakarya, kocaeli :)

Akşam 5'den sonra yada haftasonları 2-3 bira içebileceğim rahatlıkta ve sosyallikt emi diye merak ediyom açıkcası.

Daha önce geldim, insanlarını ve davranış tarzlarını bilmiyorum.
  • zbrs  (18.02.15 20:37:32)
burayı sadece burda doğup burda büyüyenler özler,sever.dışardan gelenler (üni. öğrencileri) sevmezler ve bir an önce memleketlerine dönmek isterler.bu arada bana göre;
1. evet
2. görece bi kavram olsa da ucuzdur.kiralar,cartlar curtlar filan..
3.sosyal ortam senin arkadaş grubuna ve senin sosyalliğine bağlı olmakla birlikte şartları zorlamanı gerektirecek kadar vasattır.
4.sokakta gezme özgürlüğü misal bi çanakkale gibi değildir.
5.arkadaşlar cevaplamış yeterince.erişilebilirlik iyi büyük şehirlere izmire bursaya mesafesi iyi.ortalama 2-2,5 saat.tatil yerleri olan ayvalık,altınoluk,akçay,erdek ortalama 1 saat.
  • terrarin  (18.02.15 23:02:37)